بهزی

جست و جو در بهزی...

شارژر فندکی چیست و چگونه کار می کند؟

زمان مطالعه 1 دقیقه

شارژر فندکی چیست و چگونه کار می کند؟

شارژر فندکی چیست و چگونه کار می کند؟

دستگاه‌های ارتباطی مانند تلفن نیز به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شده‌اند. آنها دستگاه‌های چندمنظوره هستند که نه‌تنها برای ارتباطات بلکه برای مقاصد سرگرمی نیز استفاده می‌شوند. آنها برای افرادی که به طور مداوم در حال حرکت هستند و در خارج از منزل کار می‌کنند بسیار مفید هستند. اگر گوشی موبایل کم‌مصرف دارید که خیلی سریع شارژ را از دست می‌دهد، می‌تواند هنگام سفر مشکل ایجاد کند. پس بهتر است یک شارژر فندکی همراه خود داشته باشید.

شارژر فندکی چیست؟

شارژر فندکی ابزاری است؛ مانند سایر شارژرها که گوشی موبایل را شارژ می‌کند با این تفاوت که به‌جای اتصال به پریز برق می‌توان از طریق سوکت فندکی خودرو و با تغذیه از باتری خودرو باتری گوشی موبایل خود را شارژ کنید. معمولاً افرادی که زمان زیادی را درون خودرو سپری می‌کنند داشتن بهترین شارژر فندکی برای آن‌ها بسیار مفید است. معمولاً شارژرهای فندکی خودرو از نظر کیفیت و قیمت بسیار متنوع هستند؛ بنابراین باتوجه‌به نیاز خود باید بهترین شارژر فندکی را که کیفیت مورد قبولی دارد را انتخاب کنید.

چگونه گوشی خود را با فندک ماشین شارژ کنیم؟

اگر می‌خواهید گوشی یا هر وسیله دیگری را در ماشین خود شارژ کنید، باید یک آداپتور سوکت فندکی بخرید. مطمئن شوید که آداپتور مناسب را خریداری کرده‌اید. بسیاری از خودروها دارای یک سوکت لوازم جانبی اضافی هستند که به‌منظور شارژ دستگاه‌های شما در حین رانندگی است. برای شارژ یک دستگاه تلفن همراه در اتومبیل از طریق فندک، باید از یک آداپتور و یک کابل شارژ استفاده کنید. ابتدا باید آداپتور را در شیار فندک قرار دهید، سپس کابل شارژ را وصل کنید. در بیشتر موارد، ماشین باید در حال کار باشد تا شارژ شروع شود. آداپتورها در سبک‌ها و اندازه‌های مختلف عرضه می‌شوند. آنها می‌توانند یک یا چند پورت USB داشته باشند و همچنین می‌توانند سرعت شارژ متفاوتی از 1A تا 2A یا حتی بالاتر داشته باشند. هرچه یک آداپتور آمپر بیشتری داشته باشد، گوشی شما سریع‌تر شارژ می‌شود. به‌عنوان یک اقدام ایمنی، باید مطمئن شوید که هم آداپتور و هم کابل شارژ معیوب نیستند. در غیر این صورت ممکن است به گوشی آسیب برساند یا به‌درستی شارژ نشود. دستگاه‌های تلفن همراه معمولاً با برق 5 ولت کار می‌کنند، بنابراین استفاده از فندک 12 ولتی خطرات بالقوه‌ای دارد. استفاده از آداپتور به حل مشکل ولتاژ بالاتر کمک می‌کند؛ زیرا می‌تواند برق را برای برآورده‌کردن نیازهای یک تلفن هوشمند تنظیم کند، اما اگر مؤثر باشد، ممکن است به تلفن شما آسیب برساند.

کاربرد بهترین شارژر فندکی

فرض کنید شب یادتان رفته که گوشی خود را شارژ کنید و صبح نیاز به گوشی با باتری مناسب دارید در این لحظه است که داشتن بهترین شارژر فندکی برای شما یک نعمت محسوب می‌شود. شما با استفاده از شارژر فندکی می‌توانید در زمانی که وقت شارژ کردن باتری موبایل یا تبلت خود را ندارید در داخل ماشین از آن استفاده کنید. شارژر فندکی از باطری ماشین برای تأمین نیروی برق موردنیاز استفاده می‌کند و سوکت تبدیل آن شبیه به پریز برق‌کار می‌کند. فرایند شارژ گوشی شما با استفاده از فندک ماشین در واقع بسیار ساده است. تنها چیزی که نیاز دارید بهترین شارژ فندکی ماشین است که به طور خاص برای مدل گوشی شما طراحی شده باشد. هنگامی که شارژر را در اختیار دارید، به‌سادگی آن را به درگاه فندک وصل کنید و منتظر بمانید تا نشانگر شارژ روشن شود. سپس، فقط گوشی خود را به شارژر وصل کنید و منتظر بمانید تا شارژ شود.

آیا استفاده از بهترین شارژر فندکی می‌تواند به باتری گوشی آسیب برساند؟

استفاده زیاد از شارژرهای فندکی بخصوص اگر غیر اصل و بی‌کیفیت باشد و در زمان ساخت استانداردهای لازم را رعایت نکرده باشند می‌تواند در خرابی باتری موبایل شما تأثیر داشته باشد در مواردی حتی ممکن است سیم‌کشی برق ماشین را هم دچار اختلال کند به همین خاطر کیفیت و اصالت درمورد استفاده از شارژر فندکی بسیار بااهمیت است.

شارژرهای بی‌سیم

شارژرهای بی‌سیم امروزه در خودروها بیشتر و بیشتر رایج شده‌اند. بااین‌حال، گوشی‌های زیادی با این شارژرها سازگار نیستند و ازاین‌رو به طور منظم از آنها استفاده نمی‌شود. همراه با سرعت پایین‌تر کار شارژ گوشی‌ها را انجام می‌دهد. همچنین اگر گوشی شما قاب پشتی داشته باشد، ممکن است این نوع شارژرها کار نکنند.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.