بهزی

جست و جو در بهزی...

دانستنی های پرکاربرد درباره آشپزی و وسایل آشپزخانه

زمان مطالعه 1 دقیقه

دانستنی های پرکاربرد درباره آشپزی و وسایل آشپزخانه

دانستنی های پرکاربرد درباره آشپزی و وسایل آشپزخانه

هنر آشپزی یک هنر بسیار ظریف ، جذاب و دوست داشتنی است که عاشقان خود را بین خانم ها و آقایان می طلبد. از آن جایی که آشپزی کاری سخت و دارای مراحل مختلف است و گاها باید وقت زیادی بابت بعضی از مراحل آماده سازی غذا و یا طبخ گذاشته می شود دانستن برخی از نکات می تواند کمک شایانی به شما بکند
کندن پوست سیر جز کارهایی است که علاوه بر اینکه وقت زیادی از شما می گیرد به خاطر خاصیت تند بودن آن باعث ساییده شدن پوست انگشتان شما می شود . شما برای راحت تر انجام دادن این کار ، می توانید بوته سیر را به مدت 20 ثانیه داخل مایکروفر با دمای بالا بگذارید . به محض بیرون آوردن سیر ، می توانید پوست آن را بدون دردسر جدا کنید .
برای گریلکردن ماهی جهت جلوگیری از چسبیده شدن ماهی به سطح گریل و از دست ندادن شکل طبیعی ماهی ، می توانید برش هایی از لیمو را آماده کنید و بر روی سطح گریل بگذارید سپس ماهی را رو برش های لیمو قرار دهید. این کار هم باعث لذیذ تر شدن طعم ماهی می شود و هم مانع چسبیده شدن ماهی به گریل می شود .
وقتی پیتزا را به کمک مایکروفر گرم می کنید پیتزا خشک می شود و طعم اولیه خود را از دست می دهد، شما می توانید یک لیوان آب کنار پیتزا ها بگذارید ، این کار باعث ایجاد رطوبت کافی برای پیتزا می شود.
همه ی ما ضمن خرد کردن پیاز اشک هایمان جاری می شود .علت این اشک وجود مواد شیمیایی نیمه سمی و اشک آور داخل پیاز است که اگر پیاز را قبل از خرد کردن داخل فریزر بگذارید این مواد تقریبا خشک می شود و اشکی از چشمان شما سرازیر نمی شود .
برای جلوگیری از پراکنده شدن سبزی در هنگام خرد کردن بر روی تخته کار، قبل از شروع مقداری نمک بر روی سطح کارتان بریزید.
ادویه جات را همیشه در جای خشک و خنک نگهداری کنید .قفسه ی بالای اجاق گاز جای مناسبی برای قرار دادن ادویه نیست . حرارت و نور با گذشت زمان عطر و طعم ادویه را تغییر می دهد .
می توانید آب گوشت و مرغ اضافه آمده را در یک ظرف پلاستیکی بریزید و در فریزر نگهداری کنید . بعدها برای سوپ می توانید از آن استفاده کنید .
برای جلوگیری از سیاه شدن موزها روی ساقه ی موز را با فویل بپوشانید ،سپس داخل یخچال بگذارید . این کار حداقل 3 تا 5 روز موزها را بیشتر تازه و سالم نگه می دارد
برای شستن قارچ هیچوقت آن را در آب خیس نکنید از یک برس نرم برای تمیز کردن روی آن استفاده کنید سپس یک آبکشی ساده کنید .
اگر کاهو تلخ است به مدت 15 دقیقه آن ها را داخل محلول آب و نمک قرار دهید .
برای اینکه مدت عمر میوه های قرمز رنگ بیشتر شود ،میوه ها را قبل از شستن به مدت چند ساعت داخل یخچال قرار دهید .
اگر در یک غذا بیش از حد فلفل زده اید و غذای شما خیلی تند شده است می توانید قبل از برداشتن غذا از روی حرارت ، آب یک عدد لیموی ترش را بگیرید ،به غذا اضافه کنید و خوب هم بزنید .
سیب را داخل کیسه ی در باز یا کنار میوه های نرسیده قرار دهید . سیب از خود گازی متصاعد می کند که باعث رسیدن سایر میوه ها می شود .
به جای شکستن تخم مرغ روی لبه ی یک ظرف ، از سطح صاف استفاده کنید این کار باعث می شود تکه های پوسته تخم مرغ وارد غذا نشود .
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.