بهزی

جست و جو در بهزی...

تعریف ماساژ سنگ سرد و فواید آن

زمان مطالعه 1 دقیقه

تعریف ماساژ سنگ سرد و فواید آن

ماساژ سنگ سرد چیست؟

ماساژ درمانی با سنگ سرد شامل سرد کردن سنگ‌های صاف روی یخ و سپس قرار دادن یا غلتاندن آنها به آرامی روی صورت، گردن یا سایر نواحی بدن است. احساس خنکی ناشی از این نوع کرایوتراپی باعث انقباض عروق خونی می‌شود و هنگامی که سنگ‌های سرد از پوست برداشته می‌شوند، رگ‌های خونی شروع به گشاد شدن می‌کنند و خون و اکسیژن تازه را به نواحی آسیب دیده می‌رسانند.

فواید ماساژ سنگ سرد چیست؟

یکی از بارزترین مزایای خنک کردن بدن با استفاده از ماساژ سنگ سرد، کاهش ناراحتی ناشی از دمای بالای بدن و گرگرفتگی است. اما فراتر از آن، مزایای درمانی برای انواع دیگر شرایط وجود دارد و بر خلاف درمان با استفاده از یخ، سنگ‌های سرد باعث حساسیت زدایی پوست نمی‌شوند. این ماساژ می‌تواند گردش خون را تقویت کند، تورم ملتهب را کاهش دهد، اسپاسم عضلانی را کاهش دهد و به عنوان یک ضد احتقان قوی برای بدن عمل کند. در اینجا برخی از مزایای رایج ماساژ با سنگ سرد آورده شده است.
ماساژ

– افزایش گردش خون

در حالی که این نوع ماساژ می‌تواند به بهبود گردش خون کلی کمک کند، ممکن است به کاهش فشار خون نیز کمک کند.

– افزایش استقامت بدن

سنگ‌های ماساژ مرمر مورد استفاده در این نوع ماساژ، سنگ آهک دگرگون شده‌ای هستند که به رنگ سفید یا روشن هستند و در زیر بستر دریا تشکیل می‌شوند. از نظر فیزیکی، تصور می‌شود که یکی دیگر از فواید ماساژ سنگ سرد با استفاده از سنگ مرمر، پردازش کلسیم را در بدن بهبود می‌بخشد، متابولیسم را تحریک می‌کند، ایمنی را تقویت می‌کند و باعث ترمیم بافت و استخوان می‌شود.

– بهبود آسیب‌های ورزشی

برای رفع آسیب‌های ناشی از انجام ورزش‌هایی مانند درد عضلات، درد مفاصل و التهاب تاندون می‌توان از ماساژ سنگ سرد استفاده کرد. به این دلیل که درمان‌های کرایوتراپی می‌تواند التهاب را تسکین دهد و تورم را در این نواحی کاهش دهد.

– کاهش علائم قاعدگی

هنگامی که ماساژ درمانی با سنگ سرد در ناحیه شکم انجام می‌شود، می‌تواند تورم اطراف رحم را کاهش دهد. این می‌تواند به کاهش برخی از علائم رایج قاعدگی مانند درد، نفخ و ناراحتی کمک کند.

– آرامش، تازه کردن و احیا عضلات

سنگ‌های خنک مورد استفاده در هنگام این ماساژ می‌توانند به انقباض عضلات، افزایش گردش خون و کاهش نفخ کمک کنند. با خنک کردن ماهیچه‌ها و پوست، ماساژ درمانی با سنگ سرد باعث تسکین، آرامش، طراوت و شادابی در سراسر بدن می‌شود که همچنین می‌تواند استرس و تنش را کاهش دهد و سطح انرژی را افزایش دهد.

فواید ماساژ صورت با سنگ سرد

1. بهبود پوست

این نوع ماساژ می‌تواند تولید سیتوکین‌ها یا محصولات جانبی التهابی ترشح شده توسط سلول‌ها را در بدن کاهش دهد و با کم کردن قرمزی و پف صورت رنگ چهره را بهبود بخشد. علاوه بر این، پوست را تحریک می‌کند و گردش خون را بهبود می‌بخشد، ترمیم سلولی طبیعی را تسریع می‌کند و علائم بیماری‌های رایج مانند آکنه، اگزما و روزاسه را کاهش می‌دهد. افزایش جریان خون همچنین ممکن است سلول‌ها را اکسیژن‌رسانی کند، پوست را روشن کند و علائم پیری مانند خطوط ریز و چین و چروک را کاهش دهد.
ماساژ

2. تسکین میگرن با ماساژ سنگ سرد

میگرن سردردهای شدیدی است که می‌تواند باعث درد شدید به خصوص در یک طرف سر شود و ممکن است چندین ساعت یا چند روز طول بکشد هنگامی که سنگ‌های سرد روی شقیقه‌ها، پیشانی و کناره‌های صورت می‌غلتانند یا قرار می‌گیرند، این ماساژ به کاهش جریان خون به این نواحی کمک می‌کند. این کار می‌تواند میگرن و سردردهای شدید را با کاهش احساس نبض، درد ضربان دار و ناراحتی تپش تسکین دهد.

3. تسکین سینوزیت

دمای سرد سنگ‌ها در طول ماساژ می‌تواند جریان لنفاوی را با باز کردن غدد لنفاوی و تخلیه مایعات راکد بهبود بخشد. این می‌تواند به کاهش علائم سینوزیت یا رینیت آلرژیک کمک کند و سایر مشکلات سینوسی مانند فشار، تورم، احتقان و چکه‌های پس از بینی را کاهش دهد.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.