بهزی

جست و جو در بهزی...

معرفی انواع لباس کار

زمان مطالعه 1 دقیقه

معرفی انواع لباس کار

لباس‌های کار نسوز و یا ضد آتش

برخی از مشاغل مثل آتش‌نشانی و کوره پزی غالبا مجبور به فعالیت در دمای بالا هستند. برای تهیه و دوخت این لباس‌ کار ها می‌توانید از پارچه‌های مختلفی استفاده کنید. اما به دلیل گرمای بالا در محیط کار بهتر است از پارچه‌هایی با الیاف طبیعی استفاده کنیم که تنفس استاندارد و جنس مناسبی دارند. خرید لباس کار نسوز برای کسانی که با گرما و آتش سرکار دارند، بهترین انتخاب است؛ زیرا این لباس‌‌ها از جنس آزبست تهیه شده و می‌تواند از جنس روکش‌های مختلفی مثل پارچه PVC، آلومینیوم سولفات و … باشد.

لباس‌های کار در عایق حفاظتی

اگر قصد خرید لباس کار را دارید که مثل لباس‌های کار نسوز مقاوم در برابر گرما باشد، لباس‌های عایق حفاظتی می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. لباس‌های کار عایق حفاظتی نیز یکی از لباس‌هایی است که برای مشاغل وابسته به کوره‌پزی بسیار مناسب است. این لباس نیز بهتر است مانند لباس‌های کار نسوز پوشش آلومینیومی داشته باشد.

لباس‌های کار در صنایع نفت

همانطور که گفته شد، اگر قصد خرید لباس کار با جنس با کیفیت دارید، بهتر است از پارچه‌هایی استفاده کنید که از جنس الیاف طبیعی نظیر پنبه و پشم باشد. برای تهیه لباس‌های کار در صنعت نفت بهتر است پارچه‌ای را انتخاب کنید که بین ۷۰ تا ۷۵ درصد آن را الیاف طبیعی پوشش دهد. انتخاب پارچه‌ای از جنس الیاف طبیعی ویژگی‌هایی نظیر تهویه و تنفس استاندارد پارچه، بیشتر شدن طول عمر لباس و تهیه لباس در کیفیت دلخواه می‌شود.

لباس‌های کار در صنایع عمران و فنی

اگر قیمت لباس کار برای شما مهم است، پارچه لباس کار برای کارهای عمرانی و صنایع فنی قیمت بیشتری نسبت به باقی لباس‌های کار دارند. در این نوع پارچه‌ها حدودا کمتر از سه چهارم پارچه از جنس پلی استر و باقی از جنس ویسکوز تهیه می‌شود. این لباس‌های کار بسیار مقاوم و مستحکم است و قیمت مناسبی دارد.

لباس‌عایق سرما

برای خرید لباس کار عایق سرما بهتر است از پارچه‌ای استفاده کنید که از جنس الیاف طبیعی تولید شده باشد و روکش لباس آن مانند لباس‌های کار نسوز از جنس PVC و سولفات آلومینیوم باشد.

لباس‌های کار در صنعت گاز

یکی از مشاغل بسیار حساس، مشاغل مربوط به صنعت گاز است. از آنجایی که کسانی که در صنایع گاز به فعالیت می‌پردازند همواره در خطر آسیب‌دیدگی ناشی از حریق هستند، بهترین لباس‌های کار برای این صنعت از ۱۰۰ درصد از جنس الیاف طبیعی است. قیمت لباس کار در این صنعت به دلیل درصد بالای جنس الیاف بیشتر از سایر است.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.