بهزی

جست و جو در بهزی...

مواد موم های گیاهی

خدمات آرایشی بهداشتی

زمان مطالعه 1 دقیقه

مواد موم های گیاهی
موم‌های گیاهی برای اپیلاسیون، ترکیبی از مواد طبیعی موثر هستند که در عین حال، نقطه‌ی ذوب پایین خود را برای تضمین راحتی شما حفظ می‌کنند. بهترین موم‌هایی که در اپیلاسیون گیاهی استفاده می‌شوند، شامل مواد زیر هستند:

روغن تامانو

روغن تامانو یکی از مواد اصلی است که برای تقویت خواص تسکین دهنده‌ی موم‌های گیاهی استفاده می‌شود. این مواد مغذی احیا کننده، رشد سلولی را افزایش می‌دهند، به تسکین فوری پوست کمک می‌کنند و لایه‌ای محافظتی را در برابر عفونت و التهاب تشکیل می‌دهند. موم‌های حاوی این روغن با محیط زیست سازگار هستند و اثربخشی خوبی هم دارند. این موم‌ها قوام الاستیکی لازم را نیز تضمین می‌کنند.

روغن نخل

اگر پوست حساس دارید، از موم‌های گیاهی حاوی روغن نخل استفاده کنید. مهم‌ترین خاصیت روغن نخل در موم‌های گیاهی، ایجاد بافتی کرمی است که پس از اپیلاسیون، پوست را تسکین می‌دهد. به همین دلیل، این موم‌ها را به گزینه‌ای مطمئن برای انواع پوست‌های حساس تبدیل می‌کند. بنابراین شما هم اگر پوست حساس دارید و دائماً موقع اپیلاسیون کردن نگران هستید، توصیه می‌کنیم که از موم‌های گیاهی حاوی روغن نخل استفاده کنید.

روغن سویا

روغن سویای غنی شده با اسیدهای چرب ضروری، دارای بسیاری از مزایایی است که پیش از این برای روغن تانامو نام بردیم. دانه‌های سویا به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی عمل می‌کنند که اثر محافظتی موم را افزایش می‌دهد. هم‌چنین، روند بهبودی بعد از موم را تحریک می‌کند، خطرات آلرژی را کاهش می‌دهد و بافت نرم پوست را بازیابی می‌کند. از همه مهم‌تر این‌که اپیلاسیون گیاهی با موم حاوی این روغن می‌تواند تمام موهای ریز و درشت شما را به طور یکسان از بین ببرد.

موم زنبور عسل

موم زنبور عسل، هم‌چنان به عنوان نوعی ظلم به حیوانات تلقی می‌شود و گیاهی نیست. از آن‌جایی که موم زنبور عسل یک عنصر تکرارشونده در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی است و موم‌ها از این نظر استثنا هستند، جایگزین‌هایی گیاهی ظاهر شده‌اند که به همان اندازه، نتایج تاثیرگذار دارند. در حالی که اکثر موم‌های حرفه‌ای ارائه شده در سالن‌ها دارای مواد ایمن هستند، موم زنبور عسل نیز به دلیل خاصیت آبرسانی و محافظتی آن، هنوز به طرز گسترده‌ای برای اپیلاسیون کردن استفاده می‌شود.
موم برداشته شده توسط زنبورها را معمولاً می‌توان مستقیماً از لانه‌ی زنبورها و بدون آسیب رساندن به خود آن‌ها استخراج کرد. با این وجود، بسیاری از محصولات حاوی ترکیبات مشتق شده از زنبور عسل مانند همین موم زنبور عسل، هم‌چنان به عنوان نوعی ظلم به حیوانات تلقی می‌شود و گیاهی نیستند. در پایان، این به هر شخص بستگی دارد که تصمیم بگیرد از چه مومی برای اپیلاسیون خود استفاده کند. ما فقط می‌توانیم به شما توصیه کنیم که از مزایای بسیار اپیلاسیون گیاهی غافل نشوید.
اپیلاسیون گیاهی، از بین بردن موهای زائد با استفاده از موم‌های گیاهی است که مزایای بسیاری دارد. به عنوان مثال، موم‌های مورد استفاده در اپیلاسیون گیاهی، حاوی آنتی اکسیدان هستند و اثر احیا کنندگی نیز دارند که به جلوگیری از پیری زودرس و افزایش انعطاف پذیری پوست کمک می‌کند.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.