بهزی

جست و جو در بهزی...

تفاوت مولتی اسپلیت با کولر گازی

زمان مطالعه 1 دقیقه

تفاوت مولتی اسپلیت با کولر گازی

کولر مولتی اسپلیت چیست؟

در جواب به سوال کولر مولتی اسپلیت چیست باید بگویم که به نوعی از سیستم‌های سرمایشی گرمایشی گفته می‌شود که مانند اسپلیت یا کولر گازی کار می‌کنند. کولر مولتی اسپلیت از یک کمپرسور یا یونیت خارجی و چند یونیت داخلی یا پنل تشکیل شده است که می‌توان در شرکت‌ها، بیمارستان‌ها، محیط مسکونی، ادارات و … از آن‌ها استفاده کرد و البته باید این را بدانید پنل‌های سیستم‌های چند پله ای (مولتی اسپلیت) در مساحت‌های بشتر از 30 متر و کمتر از 150 متر مورد استفاده قرار می‌گیرند. امروزه کولرهای مولتی اسپلیت مجهز به فناوری اینورتر می‌باشند، فناوری اینورتر دارای مزایایی می‌باشد که این مزایا شامل کاهش مصرف برق، رسیدن دمای محیط به دمای مورد نظر در کمترین زمان ممکن و … می‌باشد. معمولا در سیستم‌های چند پله ای، به دلیل اتصال چند پنل به یک کندانسور از لوله کشی زیادی استفاده می‌شود.

مزایای کولر مولتی اسپلیت

نصب سریع و آسان 🔶 عدم اشغال فضای خارجی کمتر نسبت به چند کولر گازی 🔶 هزینه نصب بسیار کمتر نسبت به نصب چند کولر گازی در یک محیط🔶 حذف کانال کشی برای پخش هوا در محیط به صورت کلی 🔶 افزایش لوله کشی برای اتصال کندانسور 🔶 گرمایشی و سرمایشی بودن سیستم چند پله 🔶 استفاده از انواع پانل‌های داخلی مناسب با فضای داخلی 🔶 و...

تفاوت مولتی اسپلیت با کولر گازی

اگر کمی‌توجه کنید شما به راحتی متوجه تفاوت کولر مولتی اسپلیت با کولر گازی خواهید شد. تفاوت این دو در این است که در کولر‌های گازی به ازای هر کندانسور فقط یک پنل داخلی وجود دارد ولی در سیستم‌های چند پله به ازای هر کندانسور مطایق با توانایی و نوع آن حداقل دو و حداکثر هشت پانل می‌توان به آن وصل کرد و به کمک آن تهویه هوا را انجام داد. تفاوت‌های دیگری که این دو با یکدیگر دارند این است که میزان مصرف کولر مولتی اسپلیت از کولر گازی بیشتر است. در نصب، تعمیر و سرویس هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند چرا که فقط تعداد پانل‌های آن‌ها باهم متفاوت است.

قیمت مولتی اسپلیت

قیمت کولر مولتی اسپلیت‌ها نزدیک به قیمت کولرگازی‌ها می‌باشد و با توجه به مدل و نوع آن تعیین می‌شود. درباره قیمت مولتی اسپلیت‌ها باید بگویم که هر چه تعداد پانل‌هایی که برای مولتی اسپلیت‌های تهیه می‌کنید بشتر باشد قیمت آن‌ها هم بالا تر می‌رود. برخی از این نوع کولر مولتی اسپلیت‌ها به دلیل داشتن فناوری اینورتر گران قیمت تر می‌باشند چرا که با داشتن این فناوری مزایای مولتی اسپلیت بیشتر خواهد شد.

نکات مهم خرید کولر مولتی اسپلیت

دوستان عزیز شما همیشه برای خرید وسایل برقی قبل از هر کاری شرایط محیط خود را در نظر بگیرید برای مثال ابتدا متراژ اتاق، پذیرایی و … خود را بیابید و مطابق با آن‌ها یک کولر مولتی اسپلیت انتخاب کنید اگر اتاق‌های شما کوچک اند و شما از پانل‌های بزرگ استفاده کنید باعث سرمای بیش از حد محیط خواهد شد به همین دلیل است که باید مطابق با محیط، پانل را خریداری کنید. در مرحله بعدی باید تعداد پنجره‌های اتاق بررسی شوند. تعداد افرادی که در آن محیط زندگی می‌کنند هم شرط است چرا که زمانی که تعداد زیاد تر است هوا گرم تر می‌باشد. در این مرحله شما می‌توانید با توجه مزایا و معایب و همچنین تنوع پانل‌ها و کندانسور‌ها یک کولر مولتی اسپلیت مناسب انتخاب کنید.در صورتی که با این توضیحات باز هم متوجه نشدید که چه سیستم چند پله ای انتخاب کنید می‌توانید از کارشناسان نمایندگی‌های نصب، تعمیر و سرویس و یا خرید و فروش کولر مولتی اسپلیت کمک بگیرید.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.