بهزی

جست و جو در بهزی...

دبه های پلاستیکی

زمان مطالعه 1 دقیقه

دبه های پلاستیکی
دبه پلاستیکی، ظروفی معمولا ارزان هستند که به راحتی می‌توان آنها را تهیه و خریداری کرد. انواع مدل‌های دبه پلاستیکی از مقاومت خوبی برخوردار هستند و برای مصارف خانگی و صنعتی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. کارخانه‌های تولید کننده ظروف پلاستیکی، دبه‌ها را در گنجایش و مدل‌های گوناگونی تولید می‌کنند و شاید این سوال برای بسیاری از افراد پیش بیاید که آیا امکان تولید ظرفیت دلخواه دبه وجود دارد یا خیر؟ در واقع کارخانه‌هامی‌توانند ظرفیت دبه‌ها را با توجه به سفارش مشتری تغییر ‌دهند البته این کار در صورتی امکان پذیر است که مشتری تعداد بالایی از دبه را سفارش دهد و تولید دبه‌ها برای کارخانه به صرفه باشد. افراد دارای مشاغل خانگی و صاحبان کارخانجات می‌توانند ظرفیت و مدلی که برای دبه، مورد نظرشان است را به کارخانه تولید ظروف و دبه پلاستیکی سفارش بدهند و سپس کارشناس مربوطه پس از بررسی سفارش اطلاع می‌دهند که آیا امکان تولید دبه با این مشخصات وجود دارد یا خیر، که در اکثر مواقع امکان تولید دبه در گنجایش‌های گوناگون و دلخواه وجود دارد.

انواع دبه پلاستیکی

دبه پلاستیکی با توجه به نیازهای متفاوت افراد در سایز و اندازه‌های گوناگونی طراحی و تولید می‌شود. علاوه بر سایز، دبه‌های پلاستیکی در دو نوع مات و شفاف در بازار موجود هستند. دبه‌های پلاستیکی شفاف در سایزهای نیم تا پنج لیتری تولید می‌شوند که بدنه‌ای با ضخامت کم و در عین حال مقاوم دارند. از این نوع دبه‌های پلاستیکی جهت نگهداری مواد خوراکی چون انواع ترشی استفاده می‌شود. دبه‌های پلاستیکی از لحاظ ضخامت بدنه نیز با یکدیگر متفاوت هستند در واقع ضخامت بدنه با توجه به وزنی که دبه قرار است تحمل کند ارزیابی می‌شود. دبه‌ها در مدل‌های مختلف گرد، دسته‌دار، کتابی، مندرج، شیردار و … با درب‌های پیچی یا ساده و دسته‌های سیمی یا فلزی و غیره تولید می‌شوند که با توجه به نیاز خود می‌توانید مدل دلخواه را انتخاب کنید.

موارد مصرف و کاربردهای دبه پلاستیکی

همانطور که گفته شد دبه پلاستیکی در ابعاد گوناگون به صورت مات یا شفاف تولید می‌شود که هر یک کاربرد خاصی دارند در ادامه برخی از کاربردهای انواع دبه پلاستیکی را شرح داده‌ایم.

کاربرد دبه پلاستیکی کوچک

دبه پلاستیکی کوچک در ابعاد یک، دو، چهار و یا پنج لیتری تولید می‌شود بنابراین منظور از دبه پلاستیکی کوچک دبه‌هایی با ظرفیت کمتر از 5 لیتر هستند. دبه‌های کوچک معمولا دارای ضخامت کمی هستند و در ساخت آنها از مواد اولیه کمتری استفاده شده است از این رو معمولا قیمت پایینی نیز دارند. از این نوع دبه‌ها جهت پخش محصولات به صورت جزئی و یا جهت مصارف شخصی و بیشتر در منازل استفاده می‌شود. معمولا دبه‌های پلاستیکی کوچک جهت بسته بندی و نگهداری مواد خوراکی چون ماست، دوغ، شربت و شیر استفاده می‌شود. از دیگر موارد مصرف این نوع دبه می‌توان استفاده‌ی آن در بسته بندی مواد شوینده چون مایع دستشویی، مایع ظرفشویی و حتی چسب و رنگ اشاره کرد. دبه‌‌های کوچک پلاستیکی در مدل‌های گوناگون چون دبه‌های شفاف، دبه‌های درب دار دبه‌های شیر دار و … طراحی و تولید می‌شود.

کاربرد دبه پلاستیکی 10 لیتری

دبه پلاستیکی ده لیتری یکی از سایزهایی است که در ایران بسیار تولید شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع این دبه‌ها به دلیل ظرفیت مطلوبی که دارند بسیار پر کاربرد هستند و از طرفی حمل و نقل آسانی نیز دارند. دبه‌های پلاستیکی ده لیتری در مدل‌های متنوعی چون کتابی، گرد، دسته بغل، سه خط، دو خط، دبه‌های دهانه گشاد ربی و … طراحی و تولید می‌شوند که بسیاری از مشاغل خانگی و یا کارخانجات جهت نگهداری و بسته بندی و عرضه محصولات خود با توجه به نوع نیازشان یکی از مدل‌ها را انتخاب می‌کنند. دبه پلاستیکی ده لیتری که ارتفاع بلند و دهانه کوچک دارند برای نگهداری مایعات چون سرکه و … مورد استفاده قرار می‌گیرد و مدل‌هایی که دارای دهانه بزرگتری هستند برای بسته بندی ترشی، رب، رنگ و… کاربرد دارند. علاوه بر مدل، دبه‌های پلاستیکی ده لیتری از لحاظ نوع و جنس دسته نیز با یکدیگر متفاوت هستند برخی از دبه‌ها، دسته‌های پلاستیکی و برخی دیگر دسته‌های فلزی دارند. برخی از دبه‌های پلاستیکی که به آنها دسته بغل گفته می‌شود دارای دسته از جنس خود دبه هستند.

کاربرد دبه پلاستیکی 20 لیتری

یکی از پر مصرف‌ترین دبه‌ها جهت بسته بندی، دبه پلاستیکی 20 لیتری است چرا که دارای گنجایش زیادی برای نگهداری بوده و به راحتی می‌توان در آن محصولاتی تا وزن 20 لیتر را بسته بندی و نگهداری کرد از این رو در صنایع بسته بندی بسیار پرطرفدار است. این دبه‌ها در حالی که گنجایش بالایی برای نگهداری مواد دارند در صورت خالی بودن بسیار سبک بوده و به راحتی قابل جابه‌جایی هستند و این مورد را نیز می‌توان یکی از دلایل محبوبیت این دبه‌ها دانست. از موارد مصرف دبه پلاستیکی 20 لیتری می‌توان به بسته بندی مواد شیمیایی و مواد غذایی اشاره کرد و همچنین از نوع دبه‌ها می‌توان جهت نگهداری محصولات خانگی چون ماست و شیر استفاده کرد. از دبه پلاستیکی 20 لیتری برای نگهداری مایعات مختلفی چون آب میوه، آب، بنزین، نفت، مایعات شیمایی نیز استفاده می‌شود با توجه به اینکه این دبه‌ها حجم بالایی دارند در نتیجه نمی‌توان به راحتی مایعات را از آن خارج و استفاده کرد به همین دلیل روی بدنه این دبه‌ها شیری قرار می‌دهند تا بتوان به راحتی مایعات داخل آن را خارج کرد که به اصطلاح به این مدل‌ها، دبه 20 لیتری شیر دار می‌گویند.

کاربرد دبه پلاستیکی 100 لیتری

دبه‌های پلاستیکی 100 لیتری یا همان بشکه‌های پلاستیکی به دلیل داشتن گنجایش بالا بیشتر استفاده صنعتی دارند. این سایز از دبه پلاستیکی از پلی اتلین مرغوب ساخته شده است و استحکام و مقاومت بالایی دارد. از موارد مصرف دبه پلاستیکی100 لیتری می‌توان به ذخیره سازی آب آشامیدنی و مایعات اشاره داشت همچنین جهت نگهداری محصولات صنایع شیمیایی، صنایع غذایی، رنگ …. نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. بشکه پلاستیکی 100 لیتری در انواع رینگ دار، چند لایه با درب‌های مختلف تولید و عرضه می‌شود که تمامی این موارد بر قیمت این بشکه‌ها تاثیر گذار است.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.