بهزی

جست و جو در بهزی...

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و آب شیرین کن

دستگاه تصفیه آب

زمان مطالعه 1 دقیقه

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و آب شیرین کن
سیستم دستگاه های پاک کننده آب ، به چند دسته بندی مختلف تقسیم می‌شوند. برخی از آنها ساده و برخی پیچیده‌تر کار تصفیه آب خانگی را انجام می‌دهند. انواع تصفیه آب خانگی به موارد زیر تقسیم و دسته بندی می‌شوند که مختصر در رابطه با هر کدام به شما توضیحاتی خواهیم داد: 🔵 دستگاه سرشیری 🔵 دستگاه رومیزی کلمنی 🔵 دستگاه زیرسینکی 🔵 دستگاه ورودی آب ساختمان 🔵 دستگاه آب شیرین کن خانگی اسمز معکوس RO 🔵 دستگاه سه مرحله ای 🔵 دستگاه شش مرحله ای 🔵 دستگاه هفت مرحله ای یونیزه قلیایی

دستگاه سرشیری

یک دستگاه آب تصفیه کن خانگی سرشیری، تنها از یک فیلتر ساده الیافی ساخته شده است و سر شیر ظرفشویی شما نصب می‌گردد. این دستگاه‌ها فقط برای تصفیه املاح درشت آب، همان املاحی که در کتری رسوب می‌کنند، مناسب هستند و نمی‌توان برای نوشیدن آب آشامیدنی سالم و تصفیه شده روی این گونه دستگاه‌های یک مرحله ای حساب باز کرد. در واقع این دستگاه، تنها کار فیلتر مرحله اول دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس، که کامل ترین روش تصفیه ی آب آشامیدنی لوله کشی شهری به شمار می‌آید، را انجام می‌دهند.

دستگاه کلمنی رومیزی

دستگاه آب شیرین کن کلمنی، مزایای بسیار زیادی دارد. تا قبل از ورود یخچال‌های یخ ساز و دارای مخزن آب آشامیدنی به بازار لوازم خانگی، کلمن یا فلاسک روی اوپن تمام خانه‌های ایرانی یافت می‌شد، اما الان با وجود این یخچال‌ها کمتر کسی از کلمن استفاده می‌کند. یک دستگاه تصفیه آب کلمنی، می‌تواند تا حدودی املاح درشت آب را حذف و تصفیه کند، کلر و مواد جانبی کلر را هم تصفیه کند، اما باز بهترین سختی آب آشامیدنی را با این دستگاه‌ها دریافت نخواهید کرد. یعنی املاح مضری همچون نیترات و نیتریت که سرطان‌زا هستند، با دستگاه تصفیه آب کلمنی تصفیه نمی‌شوند و در آب آشامیدنی باقی خواهند ماند. به علاوه ظرفیت آبدهی دستگاه تصفیه آب کلمنی بسیار کم است و نهایتا 14 لیتر آب تصفیه شده به شما تحویل خواهد داد، که آن هم باید یک شب تا صبح در مخزن تصفیه آب رومیزی مانده باشد تا تصفیه گردد.

دستگاه آب شیرین کن خانگی ورودی ساختمان

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی ورودی ساختمان، از تک مرحله، دو مرحله ای، سه مرحله ای گرفته تا آب شیرین کن ورودی ساختمان نیمه صنعتی، در حجم 400 گالن یعنی 1200 لیتر به بالا در شبانه روز آب کل ورودی واحد یا کل ساختمان را تصفیه می‌کنند. این دستگاه‌ها تایوانی هستند و به آب شیرین کن خانگی تایوانی ورودی ساختمان نیز معروف هستند. این آب شیرین کن‌های صنعتی و نیمه صنعتی تایوانی اصل، خواص و مزایای زیادی دارند، اما از معایب آنها می‌توان به این نکته اشاره نمود که مقرون به صرفه نیستند. زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی ورودی ساختمان شما زود به زود خواهد بود و هزینه تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی شما نیز زیاد می‌شود. علاوه بر اینکه در بسیاری مواقع نیاز به تصفیه کل آب ورودی ساختمان نیست و در حد آشامیدن و پخت و پز کفایت می‌کند.
عملکرد دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس خانگی، بی شک به روزترین و جدیدترین سیستم تصفیه آب در دنیا محسوب می‌گردد و خرید دستگاه تصفیه آب خانگی RO می‌تواند بهترین کیفیت و سختی آب تصفیه شده خروجی را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.