بهزی

جست و جو در بهزی...

لیف حمام چیست؟

زمان مطالعه 1 دقیقه

لیف حمام چیست؟
لیف وسیله ای کاملا ضروری برای شستشوی بدن بوده که باعث جدا کردن سلول های مرده از پوست می‌شود. لیف باعث می‌شود پوستی شفاف، شاداب و سالم تر داشته باشید. همچنین استفاده از لیف انواع آلودگی ها و آلاینده‌های چسبیده به پوست را از بین برده و باعث نفس کشیدن پوست می‌شود.
در گذشته ای نه چندان دور مردم از لیف های پشمی و بافتنی استفاده می‌کردند. اما امروز با انواع لیف در جنس و رنگ های مختلف روبه رو هستیم که بعضی از آنها کار کیسه حمام را کرده و عمل لایه برداری پوست را به خوبی و حتی بهتر از کیسه حمام انجام می‌دهند.

مزایای شستشوی پوست با لیف

این روزها دوش گرفتن به یک روتین مراقبت از پوست تبدیل شده است و این در حالی است که شستشوی پوست با لیف این فرایند را برای ما جالب، سرگرم‌کننده و آرام‌بخش‌تر می‌کند. شستشوی پوست با لیف یک راه عالی برای سریعتر حمام کردن است و درعین‌حال با تولید کف بیشتر، این اطمینان حاصل می‌شود که پوستمان عمیق‌تر تمیز می‌شود. علاوه بر این مزایای زیادی نیز دارد:

🫧 پوست را لایه‌برداری می‌کند

لایه‌برداری یکی از اصلی‌تری مزایا شستشوی پوست با لیف است. وقتی آن را به‌آرامی روی پوست می‌کشید با ایجاد اصطکاک می‌تواند سلول‌های مرده پوست را از بین ببرد درنتیجه پوستتان شفاف، شاداب و سالم‌تر به نظر می‌رسد. این الیاف‌ها حتی می‌توانند به‌راحتی آلودگی‌ها و آلاینده‌های محبوس شده بین منافذ را از بین ببرند.

🫧 سبب افزایش گردش خون می‌شود

هر اصطکاکی روی پوست می‌تواند سبب افزایش موضعی گردش خون در پوست شود. با ماساژ دادن و شستشوی پوست با لیف می‌توانید این اصطکاک را ایجاد کرده و جریان خون را تحریک کنید که درنتیجه آن تمامی سموم و مواد مضر از پوست پاک می‌شوند.

🫧 یک اسکراب ملایم است

از دیگر مزایا شستشوی پوست با لیف این است که همانند یک اسکراب ملایم عمل می‌کند و هیچ خط و خشی روی پوست باقی نمی‌گذارد. همچنین به‌راحتی آلودگی‌ها را از لایه خارجی پوست پاک می‌کند.

🫧 پوست را نرم می‌کند

اگر پوستی تمیز، صاف و یکدست می‌خواهید برای شستشو از لیف استفاده کنید زیرا با لایه‌برداری‌ای که انجام می‌دهد پوستتان را نرم می‌کند و سبب بهبو ظاهر آن می‌شود.

🫧 برای سلامت پوست بی‌خطر است

یکی از بهترین راه هایی که می‌توانید سلامتی پوست خود را در برابر عوامل مضری مانند میکروب ها و آلودگی های محیطی حفظ کنید، استفاده از لیف است. لیف با الیافی که دارد برای پوست های چرب بسیار مفید است، زیرا مانع از تجمع چربی ها می‌شود و مشکلاتی همچون جوش و آکنه را به حداقل می‌رساند. به این نکته توجه داشته باشید، افرادی که پوست بسیار حساس و خشک دارند بهتر است از لیف برای شستشوی بدن استفاده نکنند، زیرا باعث التهاب و قرمزی پوست آنها می‌شود و ممکن است آسیب ببینند. الیاف‌های طبیعی به‌کاررفته در این محصول، هیچ ضرری برای پوست ندارد و آسیبی به پوست نمی‌رساند. بااین‌وجود شستشوی پوست با لیف برای افراد با پوست خشک و حساس، سالمندان و بچه‌ها توصیه نمی‌شود چراکه ممکن است سد دفاعی سطح پوستشان تحت تأثیر لیف قرار گیرد و آسیب ببیند.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.