بهزی

جست و جو در بهزی...

نحوه آبیاری نهال تازه کاشته شده چگونه است؟

زمان مطالعه 1 دقیقه

نحوه آبیاری نهال تازه کاشته شده چگونه است؟
هنگامی که در حیاط یا باغ خود نهال جدیدی می‌کارید، باید بدانید که تا به ثمر رسیدن این نهال‌ ها، شما ملزم به مراقبت ویژه از آنان هستید. نحوه آبیاری نهال تازه کاشته شده؛ به عوامل متعددی بستگی دارد که با در نظر گرفتن این موارد، از غرق‌آبی کردن نهال و یا تشنه نگه داشتن آن‌ها پیشگیری می‌کنید.

میزان آبیاری نهال پیوندی چقدر باید باشد؟

اگر یک نهال پیوندی در حیاط کاشته‌اید یا بخشی از باغ خود را به این دست نهال‌ها اختصاص داده‌اید، باید بدانید که نگهداری و مراقبت از این نهال‌ها نیازمند توجه بیشتری است. فرآیند پیوند، عملیات دشواری است که باید شرایط محیطی و آب کافی در دسترس گیاه باشد، تا از شوک پیوند جان سالم به در ببرد. بسیاری از نهال‌های پیوندی به علت اشتباه بودن نحوه آبیاری نهال تازه کاشته شده، از بین می‌روند. بنابراین اگر مقاصد اقتصادی را از کشت نهال‌ها دنبال می‌کنید، سطح اطلاعات خود را در این باره ارتقا دهید.

چرا نحوه آبیاری نهال تازه کاشته شده، مهم است؟

همه ما در دوران مدرسه آموخته‌ ایم که همه درختان، آب را از ریشه خود جذب می‌کنند. وقتی برای زیباسازی حیاط منزل نهال می‌خرید و یا قصد سودآوری از کشت نهال در باغ و زمین خود را دارید، به ریشه نهال‌ها دقت کنید. اغلب آن‌ها ریشه‌هایی کوتاه، تازه درآمده و کم جان و بعضا آسیب دیده دارند. نحوه آبیاری نهال تازه کاشته شده؛ اگر منظم برنامه‌ ریزی شود، فرآیند بازسازی ریشه‌ ها با سرعت بیشتری انجام خواهد شد و اصطلاحا پای نهال در زمین سفت می‌شود.

نهال تازه کاشته شده را باید چند وقت به چند وقت آبیاری کرد؟

همه ما وقتی در حال آموزش موضوعی هستیم، دلمان می‌خواهد که به ساده‌ترین زبان مفاهیم به ما تعلیم داده شود. بنابراین نسخه‌ای که می‌توان برای آبیاری نهال میوه، و به طور کلی، تمامی نهال‌های تازه غرس شده پیچید، این است که در هفته اول غرس نهال، هر روز بسیار کم آن‌ها را آبیاری کنید. می‌توانید این مطلب را در قالب جدول تنظیم کنید تا راهنمای نحوه آبیاری نهال تازه کاشته شده، برای شما باشد. در هفته دوم میزان آبیاری را به دو بار در هفته برسانید و این سبک را برای یک ماه بعد هم ادامه دهید. البته اگر در شهرهای پر باران زیست می‌کنید، مهم است که در حد فاصل دو آبیاری شما، بارندگی به قدری نبوده باشد که ریشه‌ها را سیراب کند. البته نوع نهال مورد نظر هم مهم می باشد. برای مثال نهالی همانند نهال بادام به نسبت نهال گردو اب کمتری نیاز دارد.

در هنگام آبیاری نهال تازه کشت شده توجه به چه مواردی الزامی است؟

اگر می‌خواهید یک باغدار موفق باشید یا نهالی که در حیاط خانه کاشته‌ اید، خیلی زود به ثمر بنشیند و بار دهد، اطلاعات خود را بالا ببرید تا به صورت حرفه‌ای به گیاه خود رسیدگی کنید. این عملیات را به بعد از ظهر و بعد از کاهش گرمای روز موکول کنید؛ چراکه در این صورت مطمئن هستید که آب بلافاصله تبخیر نمی‌شود و ریشه‌ها فرصت کافی برای جذب رطوبت را پیدا می‌کنند.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.