بهزی

جست و جو در بهزی...

اسب ها چی می خورند؟

زمان مطالعه 1 دقیقه

اسب ها چی می خورند؟

مراتع تازه برای اسب بهتر است یا علف؟

اگرچه اسب ها می توانند غذاهای متنوعی بخورند، اما محبوب ترین غذا برای اسب، علف سبز یا مرتع تازه است که به عنوان شاخ و برگ نیز شناخته می شود. مراتع تازه شامل تمام مواد مغذی مورد نیاز اسب برای فعال و سالم نگه داشتن بدن و مغز است. علف سبز حاوی سیلیس است که برای سلامت دندان اسب ضروری است. از آنجایی که اسبها عاشق چمن تازه هستند، شما باید مراقب میزان مصرف آن باشید. برخی از اسب هایی که به چراگاه سرسبز عادت ندارند، ممکن است در هضم علف با مشکل مواجه شوند، به همین دلیل است که باید به تدریج و در مقادیر کمتری مصرف شود.

یونجه برای اسب ها

پرورش اسب
به سادگی نمی توان در تمام طول سال اسب را با علف سبز یا مرتع تازه تغذیه کرد. به همین خاطر یونجه جایگزین چمن است. نکته ای که هنگام مصرف یونجه باید به آن توجه کنید این است که باید حاوی تمام ویتامین ها و مواد معدنی مناسب باشد. با این وجود، برخی از اسب ها هستند که هضم یونجه ای را که دارای مواد مغذی زیاد است، مشکل دارند. به همین دلیل باید توجه داشته باشید که اسب شما چگونه یونجه مصرف می کند و آیا باید نوع یونجه ای را که به آنها می دهید تغییر دهید یا خیر.

کنسانتره برای اسب ها

کنسانتره ها اساساً مخلوطی از ملاس، دانه کتان، دانه ها و تفاله کوبیده هستند که به تامین انرژی، ویتامین ها، مواد معدنی و سبوس کمک می کند. آنها به صورت تجاری در دسترس هستند که می توانید مستقیماً از فروشگاه ها خریداری کنید، یا می توانید مخلوط های دلخواه را در خانه تهیه کنید تا با نیازهای خاص اسب شما مطابقت داشته باشد. مثلا اگر شما یک اسب مسابقه دارید، او در مقایسه با اسبی که در مزرعه کار می کند به انرژی و استقامت متفاوتی نیاز دارد. دلیل اهمیت مخلوط کنسانتره این است که به جبران هر نوع کمبود در رژیم غذایی اسب کمک می کند. کنسانتره ها همچنین انرژی فراوان را که ممکن است اسب شما را برای یک مسابقه آینده یا هر نوع تمرین دیگر احتیاج دارد، فراهم کند.

اسبها به چه مواد معدنی و نمکی نیاز دارند؟

پرورش اسب
نمک سست که در مرتع یا بصورت بلوک های نمک یافت می شود را می توان به اسب داد تا هوس آنها را مهار کند. البته، باید در نظر داشته باشید که در مصرف این نمک ها زیاده روی نکنید، زیرا نمک ها در صورت مصرف زیاد می توانند برای سلامتی اسب خطرناک باشند. فقط به کنسانتره ای که اسبها مصرف می کنند توجه شود تا مواد موجود در آنها را بررسی کنید. برخی از صاحبان اسب معتقدند که در فصل تابستان در مقایسه با زمستان، به نمک بیشتر نیاز است.

اسب ها چی می خورند؟ جو

شما باید در مورد میزان مصرف این دانه ها در اسب خود احتیاط کنید زیرا مصرف بیش از حد آن می تواند به سیستم گوارش آنها آسیب برساند. برخی دیگر از غلات که اسبها می توانند بخورند ذرت و دانه های علف است، همان چیزی است که اسب ها در طبیعت می خورند. گندم به خوبی با رژیم غذایی اسب سازگار نیست، به همین دلیل است که باید در هر زمان از دادن گندم بطور مرتب اجتناب کنید. روش مدرن پرورش غلات، آنها را برای مصرف اسب ها مضر می کند. بنابراین، بهتر است از غلات اجتناب کنید. زیرا دانه ها واقعاً نیازی به جویدن زیاد ندارند و همچنین حاوی سیلیس نیستند. از آنجا که دانه ها به راحتی و به سرعت هضم می شوند، برای دستگاه گوارش نیز مفید نیستند.

اسبها برای درمان چه می خورند؟

اسب ها می توانند با خیال راحت تقریباً همه انواع زندگی گیاهی، از جمله اکثر میوه ها و سبزیجات را مصرف کنند. آنچه شما باید بدانید این است که اسبها به عنوان رژیم غذایی معمول خود از میوه و سبزیجات تغذیه نمی کنند، بلکه بیشتر به عنوان غذای لذیذ استفاده می شوند. اگر تا به حال با حیوانات خانگی برخورد کرده اید، می دانید که آنها دوست دارند از صاحبان و مربیان خود مواد غذایی خاصی دریافت کنند. این امر آنها را تشویق می کند تا وظایف خود را بهتر انجام دهند و همچنین آنها را خوشحال می کند. بنابراین، میوه ها و سبزیجات بهترین خوراکی هایی هستند که می توانید به اسب خود بدهید. برخی از میوه های مورد علاقه اسب سیب و هویج هستند. اسبها همچنین دوست دارند حبه های قند را به عنوان غذای لذیذ مصرف کنند، اما باید در مقادیر بسیار محدودی به آنها داده شود، به ویژه اگر اسب دارای اضافه وزن است و شما سعی می کنید به کاهش وزن او کمک کنید.

اسبها چقدر آب می نوشند؟

اسب ها می توانند در عرض ۲۴ ساعت ۵ تا ۱۰ گالن آب بنوشند. اسبها باید تا حد امکان در طول روز آب تازه و تمیز داشته باشند. اگر اسب نمایشی یا مسابقه ای دارید، مطمئن شوید که حداقل ۲-۳ بار در روز آب می دهید. آب هرگز نباید بلافاصله بعد از غذا داده شود زیرا ممکن است به دلیل حرکت سریع غذا در دستگاه گوارش منجر به انسداد شود. اگر در منطقه ای سرد زندگی می کنید، باید اطمینان حاصل کنید که آب اسب شما یخ نزند. آب همچنین برای اسب هایی که بیش از حد عرق می کنند یا خسته هستند، تسکین دهنده است.
پرورش اسب

غذاهای غیرمجاز در اسب ها کدامند؟

موارد خاصی وجود دارد که می تواند برای سلامتی اسب خطرناک باشد. اقلام سبوس دار مانند سبوس گندم و برنج غذاهایی هستند که برای اسب توصیه نمی شوند. زیرا سبوس می تواند منجر به عدم تعادل مواد معدنی در اسب ها شود. تکه های چمن، کودهای زباله و زباله های باغی نیز ممکن است حاوی گیاهان سمی برای اسب ها باشند. برخی از گیاهان دیگر که می توانند به اسب شما آسیب برسانند عبارتند از: کتان آبی وحشی، خرزهره، شاه بلوط آبی، سرخدار، شیرخشک. آزالیا، شاه بلوط اسب و لورل می تواند اسهال و قولنج را در بین اسب ها ایجاد کند. اطمینان حاصل کنید که به بچه های کوچکتر خود که از اسب ها استفاده می کنند اطلاع دهید که هرگز به آنها چیزی غیر از رژیم اسب که قبلاً برای آنها توضیح داده اید، ندهند.

اسب چه موقع باید غذا بخورد؟

همانطور که در بالا ذکر شد، اسب باید در طول روز به وعده های کوچکتر غذا بخورد، به جای اینکه یک وعده غذایی بزرگ دو بار در روز بخورد. این بدان معناست که آنها می توانند انواع غذاها را در یک روز داشته باشند. هر اسب نیازهای متفاوتی دارد. برخی به دلیل فعالیت بدنی بیشتر از دیگران به غذا نیاز دارند. اندازه اسب همچنین مقدار غذای او را تضمین می کند. یک اسب هزار کیلویی به طور متوسط ​​به ۱۵-۲۰ پوند یونجه در روز نیاز دارد. اطمینان حاصل کنید که هرگز بلافاصله بعد از کار به اسب خود غذا نمی دهید. هنگامی که آنها کاملاً سرد شدند، فقط در این صورت باید غذا به آنها بدهید. اسبها نباید بلافاصله بعد از غذا ورزش کنند زیرا می تواند به سیستم گوارش آسیب برساند. یک اسب ۴-۵ بار در روز به مقدار کم تغذیه شود تا بدن آنها سالم بماند.

غذاهایی که اسبها به طور طبیعی می خورند چیست؟

از آنجا که اسب ها گیاه خوار هستند، رژیم غذایی طبیعی اسب شامل گیاهان و علف است. اسبها عاشق خوردن چمن مرتعی و همچنین گیاهان هستند. مراتع سالم حاوی تمام مواد مغذی است که اسب برای حفظ تناسب اندام و استحکام لازم دارد. مراتع حاوی سیلیس که برای سلامت دندان اسب مهم است. اسب ها همچنین دارای سیستم گوارشی طولانی هستند که به رژیم غذایی غنی از فیبر نیاز دارد، که باید در مدت زمان طولانی در مقادیر کمتری مصرف شود. بنابراین، علف و گیاهان غذای مناسبی برای آنها است.

دقیقاً اسب ها چی می خورند؟

اسبها به غذای غنی از فیبر و سیلیس احتیاج دارند. بهترین غذا برای سلامتی اسب، علوفه با کیفیت خوب است. علوفه با کیفیت خوب شامل همه عناصر غذایی است که اسب برای بدن و مغز قوی نیاز دارد. آنها سیستم گوارشی طولانی دارند و به همین دلیل در طول روز به مقادیر کمتری غذا نیاز دارند. به عبارت ساده، اسبها برای حفظ سلامت دستگاه گوارش نیاز به تغذیه مکرر دارند.

اسبها وقتی در طبیعت زندگی می کنند، چه می خورند؟

اسبها عاشق خوردن علوفه، علف و گیاهان هستند. این به این دلیل است که این علوفه، علف و گیاهان سرشار از تمام مواد مغذی مورد نیاز اسب برای داشتن بدن و مغز سالم است. اسبهای وحشی علف و گیاهان دیگر را به همراه آب نهرها و دریاچه ها مصرف می کنند. اسبهای بالغ روزانه چیزی در حدود ۵-۶ پوند غذای گیاهی می خورند.

اسب ها چی می خورند؟

اسبها علف تازه، یونجه و میوه و سبزیجات می خورند. برخی از بهترین خوراکی ها برای اسب هویج و سیب است زیرا آنها عاشق خوردن این سبزیجات/میوه ها هستند. همچنین دادن توت فرنگی، کشمش، کدو، خربزه، انگور، موز، طالبی، نخود برفی و کرفس به اسب ها بی خطر است. اما غذای مناسب برای اسب آن است که سرشار از فیبر مانند علف و سایر انواع علوفه باشد.
پرورش اسب
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.