بهزی

جست و جو در بهزی...

فواید پوشیدن جوراب هنگام خواب

زمان مطالعه 1 دقیقه

فواید پوشیدن جوراب هنگام خواب
1. جلوگیری از گر گرفتگی
گرم کردن پاها هنگام خواب تکرار و شدت گرگرفتگی های زنان در دوران یائسگی را کاهش می دهد. همانطور که قبلا اشاره کردیم گرما باعث بهبود جریان خون شده و به تنظیم درجه دمای بدن کمک می کند، دمای کنترل شده احتمالا همه آن چیزی است که برای جلوگیری از بروز یک گرگرفتگی نیاز می باشد. بدن انسان به طور طبیعی در طول شب چند درجه کاهش دما را تجربه خواهد کرد اما اگر فرد در دوران یائسگی به سر ببرد بی نظمی هورمون ها باعث واکنش بیش از حد آن ها به کاهش دما شده و سیگنال هایی مبنی بر نیاز بدن به افزایش دما ارسال خواهند کرد که در نهایت ممکن است به گرگرفتگی منجر شود. در حالی که پوشاندن پاها با جوراب از کاهش دمای بدن جلوگیری و احتمال گرگرفتگی را کاهش می دهد.
فواید پوشیدن جوراب هنگام خواب
2. افزایش میل جنسی در زنان
یک مطالعه کوچک اروپایی نشان داده توانایی رسیدن به اوج لذت جنسی در خانم هایی که قبل از رفتن به رختخواب جوراب به پا می کنند حدود 50 تا 80 درصد بیشتر از دیگران است زیرا علاوه بر این که سرد بودن پاها روی میل جنسی همسر اثر منفی می گذارد، جوراب پوشیدن باعث افزایش گردش خون در تمام قسمت های بدن از جمله مغز و اندام تناسلی شده و به بهبود رابطه جنسی کمک می کند. جوراب هایی که ویژه س ک س و رابطه زناشویی است جذابیت بیشتری به اندام های زنانه می بخشد. اگرچه در برخی مطالعات این تخمین حدود 30 درصد گزارش شده است.
فواید پوشیدن جوراب هنگام خواب
3. کاهش خطر حمله رینود
گردش مناسب جریان خون از بیماری رینود جلوگیری می کند، این بیماری به اختلالی گفته می شود که بخش هایی از پوست بخصوص دست ها، پاها و انگشتان دست و پا به دلیل گردش ضعیف جریان خون دچار درد یا تورم شدید می شوند. بیماری رینود با سرما و استرس روی بدن نیز رابطه دارد. اگرچه نمی توان ادعا کرد پوشیدن جوراب تاثیر مثبت روی استرس دارد اما به گرم شدن پاها و بدن کمک می کند.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.