بهزی

جست و جو در بهزی...

انواع میکاپ بانوان

زمان مطالعه 1 دقیقه

انواع میکاپ بانوان
میکاپ به معنای رنگ و لعاب بخشیدن به صورت و پنهان کردن عیب های چهره است. به اصطلاح به کسی که عمل میکاپ را روی صورت شما انجام می دهد میکاپ آرتیست می گویند. میکاپ آرتیست همان آرایشگر خودمان است منتها با غلظت بیشتر!!! میکاپ صورت بانوان انواع مختلفی دارد که هر کدام از این انواع، اصول خاص خودشان را دارند.

🔹 سبک اروپایی 🔹

سبک لایت یا اروپایی امروزه طرفدار بسیار زیادی پیدا کرده و اکثر خانم ها و عروس ها علاقمند به این نوع از میکاپ هستند. معمولا در میکاپ لایت، آرایش اصلا جیغ نیست. رژ لب مورد استفاده در این نوع از میکاپ همیشه طیف رنگ های مات و پوستی و وصورتی کدر می باشد. در قسمت آرایش چشم هم از سایه های اسموکی یا انواع درجه های رنگ قهوه ای با مژه هایی کم ریمل استفاده می شود. هیچ زیاده روی در استفاده از رنگ در چهره صورت نمی گیرد. هدف؛ پوشاندن عیب های صورت و ایجاد یک هارمونی زیباست.

🔹 سبک کلاسیک 🔹

سبک کلاسیک قدیمی ترین و شیک ترین سبک در انواع میکاپ است. در آرایش کلاسیک بین آرایش چشم و لب ارتباط مستقیمی وجود دارد، اینطور که اگر آرایش لب غلیظ باشد و از رنگ های جیغ در لب استفاده شود، آرایش چشم ها باید روشن و لایت باشند و بالعکس. رنگ های رژ معمولا در این نوع از آرایش قرمز یا زرشکی هستند. سایه های چشم هم رنگ ملایم تری دارند. استفاده از خط چشم مشکی در آرایش کلاسیک بسیار مرسوم است.

🔹 سبک شرقی 🔹

در سبک آرایش شرقی، استفاده از رنگ های شاد و سر زنده در چشم ها و لب ها بدون هیچ گونه محدودیتی مجاز است. ویژگی خاص این میکاپ بکارگیری رنگ های گرم و متنوع است. رنگ هایی مثل: قرمز، سرخ آبی، بنفش و…

🔹 سبک عربی 🔹

در سبک عربی غلظت آرایش بسیار بالاست و عموما رنگ های مورد استفاده، رنگ های گرم و تیره هستند. این نوع از آرایش به آرایش شلوغ و سنگین معروف است که در انتهای کار، تغییر چشم گیری در ظاهر فرد ایجاد می کند. برجسته نشان دادن لب و گونه ها در سبک عربی بسیار مهم هستند. به این منظور از کانسیلر های تیره و خط لب ها به منظور ایجاد سایه روشن، به طور غلیظ استفاده می شود.

🔹 سبک هالیوودی 🔹

تا حد زیادی به سبک اروپایی شباهت دارد. ویژگی بارز سبک هالیوودی حفظ حالت طبیعی چهره است. تضاد خاصی بین چشم ها و لب ها در این سبک از آرایش به چشم میخورد.

🔹 سبک لبنانی 🔹

آرایش لبنانی با کرم پودر سنگین و چرب آغاز می شود. سایه چشم های کاربردی در سبک لبنانی معمولا رنگ های تیره هستند. خط چشم در سبک لبنانی حتما باید حالت گربه ای و پهن داشته باشد و در زیر چشم هم کشیده شود. در نهایت با استفاده از مژه های مصنوعی و پر پشت، آرایش چشم خاتمه می یابد.

🔹 سبک خلیجی 🔹

در سبک خلیجی استفاده از رنگ های تیره در آرایش چشم کاربرد دارد. خط چشم های طولانی و تزئین چشم در سبک خلیجی زیاد مشاهده می شود. هم چنین مژه های مصنوعی پر پشت نقش مهمی در این سبک از آرایش دارند. لازم به ذکر است که استفاده از رنگ های متنوع رژ لب و رژ گونه بدون محدودیت است .

🔹 میکاپ مصری 🔹

در میکاپ مصری مهم ترین موضوع چشم ها هستند. که با کشیدن خط چشم در بالا و پایین چشم ها به صورت موازی و هم راستا، شروع می شود و تا یک بند انگشت بعد از قسمت انتهای پلک ادامه پیدا می کند. هم چنین استفاده از رنگ های مسی، طلایی، بژ در آرایش های مصری مرسوم هستند. میکاپ هم مثل سایر هنر ها و فرهنگ ها در هر منطقه ای متفاوت از منطقه ی دیگر است. اما تفاوت ها هیچ محدودیتی بوجود نمی آورند. شما به عنوان یک بانوی شرقی می توانید سبکی غیر از شرقی را برای صورت خود برگزینید.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.