بهزی

جست و جو در بهزی...

نکات مهم هنگام خرید کت و شلوار مردانه

زمان مطالعه 1 دقیقه

نکات مهم هنگام خرید کت و شلوار مردانه
برای خرید کت و شلوار مردانه بهتر است که این نکات کلیدی را در نظر داشته باشید.

شناخت سایز خود

یکی از نخستین نکات مهم خرید کت و شلوار، شناسایی سایز خود می‌باشد. در واقع شما باید پیش از آن که اقدام به خرید کنید، با استفاده از یک متر ساده، دور سینه، سرشانه، اندازه دست ها و … خود را اندازه بگیرید. دقت داشته باشید که در زمان اندازه‌گیری، سایز خود را غیر واقعی اندازه گیری نکنید و از کارهایی همچون حبس کردن نفس در سینه، بیش از اندازه صاف ایستادن و … که همگی از خطاهای اندازه گیری به شمار می آیند، خودداری کنید.
همچنین فراموش نکنید که با خرید کت های کوچک و یا بزرگتر از سایز خود، استایل و تیپ و ظاهرتان را خراب خواهید کرد. اما اندازه‌گیری خود بسیار مهم است. در ادامه دستورالعمل کوچکی برای اندازه گیری دور سینه، سرشانه ها و … آمده است که بهتر است از آن‌ها کمک بگیرید:
🟨 اندازه‌گیری دور بازو: دور بازو را در قسمتی که بیشترین ضخامت را دارند، اندازه گیری کنید.
🟨 اندازه گیری قد شلوار: از کشاله ران تا قوزک پا را اندازه گیری کنید.
🟨 اندازه گیری دور سینه: دور تا دور سینه را در قسمت زیر بغل اندازه گیری نمایید.
🟨 اندازه گیری سرشانه: از انتهای سمت راست شانه تا سمت چپ شانه را اندازه گیری کنید.
🟨 اندازه گیری دور کمر: دور تا دور کمر را در قسمت بالای ناف اندازه گیری نمایید.

اندازه گیری طول آستین‌ها

دقت کنید کتی که می‌خرید، باید یک چهارم اینچ از آستین پیراهن کوتاه‌تر بوده و آستین پیراهن از زیر کت بیرون باشد. با این حال، برخی از کارشناسان مد و لباس نیز باور دارند که اگر این مقدار بیشتر باشد، جلوه بهتر و جذاب‌تری خواهد داشت. علاوه بر این فراموش نکنید که حتما از دکمه سردست و یا سرآستین نیز استفاده نمایید.

اندازه گیری طول سرشانه ها

در انتخاب کت و اندازه‌گیری سرشانه‌های آن دقت کنید. بسیاری از افراد به این مورد آن چنان که باید توجه نمی‌کنند. در صورتی که کت شما در قسمت سرشانه تنگ و یا گشاد باشد، شما را نامتناسب و نامرتب نشان خواهد داد. بنابراین برای اندازه گیری سرشانه، حتما از انتهایی ترین نقطه تا انتهایی ترین نقطه در سمت دیگر را اندازه گیری نمایید.

انتخاب نوع چاک کت

🟣 بریتانیایی ها: اغلب از کت‌هایی با دو چاک در طرفین استفاده می‌کنند.
🟣اروپایی ها: اغلب کت و شلوار هایی از نوع Slim Fit را به تن می کنند. به خصوص ایتالیایی ها که اغلب از کت های بدون چاک استفاده می کنند.
🟣آمریکایی ها: بیشتر آمریکایی ها نیز از کت هایی با یک چاک در قسمت وسط استفاده می کنند.

اندازه گیری طول شلوار

یکی دیگر از نکات مهم خرید کت و شلوار، انتخاب شلواری با طول مناسب می‌باشد. بهترین روش برای اندازه گیری طول شلوار، آن است که از قسمت داخلی شلوار (لبه خشتک) تا پایین ترین نقطه آن را اندازه گیری نمایید. همچنین به یاد داشته باشید شلواری که انتخاب می کنید، به خصوص برای مراسم‌های رسمی همچون عروسی، مصاحبه، جلسات کاری و … باید بلند باشد و بر روی کفش شما قرار گیرد.

مدل جیب‌ها از نکات مهم خرید کت و شلوار مردانه

یکی دیگر از نکات مهم خرید کت و شلوار، توجه به نوع و مدل جیب آنها است. به عنوان مثال هم در کت‌های رسمی و هم در کت های اسپرت، جیب‌های پاکتی که در قسمت کمر کت استفاده می‌شوند، دیده می‌شوند. همچنین جیب های دو طبقه نیز برای این دوخته می‌شوند که وسایل کوچکتر به راحتی در جیب بالا قرار بگیرد. در این بین اما جیب‌های برجسته و وصله شده معمولا برای کت‌های اسپرت دوخته می‌شوند. رایج ترین و متداول‌ترین نوع جیب که بر روی سینه کت‌ها دوخته می‌شوند، جیب‌هایی با لبه باریک هستند.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.