بهزی

جست و جو در بهزی...

صندلی گیم چیست؟

زمان مطالعه 1 دقیقه

صندلی گیم چیست؟

صندلی گیم؛ ابزاری برای تجربه بازی حرفه‌ای

اگر گیمر هستید، به این معنی که برای مدت زمان بسیاری در طول روز ازی‌های ویدیویی و رایانه‌ای انجام می‌دهید، صندلی گیم مناسب شما است. صندلی‌های گیمینگ، از جنس مقاوم و پشتیبانی مناسب برخوردارند و اغلب مجهز به پد‌های پشتیبانی لازم برای کمر و گردن هستند. این صندلی‌ها همچنین ارتفاع و پشتی قابل تنظیم دارند تا گیمرها با فیزیک بدنی متفاوت، بتوانند از گیم لذت ببرند. به‌طورکلی صندلی گیمینگ، تجربه بازی را بهبود داده و گیمر در طولانی‌ترین بازی‌ها احساس راحتی خواهد داشت. از این رو، صندلی گیم به‌عنوان یک ابزار ضروری برای بازیکنان حرفه‌ای و علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود.

ویژگی اول صندلی گیمینگ؛ پشتیبانی از حرکت‌های طولی و عرضی

صندلی گیم با قابلیت پشتیبانی از حرکت‌های طولی (forward-backward) و عرضی (side-to-side) گیمرها، امکان حرکت آزاد و راحت در حین بازی را فراهم می‌کند. این امکان به گیمر اجازه می‌دهد تا در طول بازی به‌صورت آزادانه تکان بخورد و صندلی دچار آسیب نشود. همچنین در طی تکان‌ها، از بدن گیمر به‌طورکامل پشتیبانی می‌شود و آسیبی به کمر و گردن او نخواهد رسید. پشتیبانی صندلی گیم از حرکت‌های طولی و عرضی، یکی از بارزترین تفاوت‌های آن با صندلی کامپیوتر است.
صندلی گیم چیست؟

ویژگی دوم صندلی گیم؛ طراحی ارگونومیک و راحتی صندلی گیمینگ

طراحی ارگونومیک به شکلی است که بدن گیمر را در موقعیت صحیح و طبیعی نگه داشته و فشار و استرس روی مفاصل را با توزیع بهتر وزن بدن کاهش می‌دهد. موقعیت صحیح و طبیعی بدن در این نوع طراحی از طریق منحنی‌ها و پشتیبان‌های مخصوص در نواحی کمر، گردن و شانه‌ها صورت می‌گیرد. در نهایت، استفاده از صندلی گیمینگ با طراحی ارگونومیک به پیشگیری از بروز مشکلات جسمی مرتبط با بازی، مانند درد کمر، درد گردن، و درد شانه‌ها کمک می‌کند.

امکان تنظیم ارتفاع و زاویه پشتی؛ ویژگی اصلی صندلی گیمینگ

یک صندلی گیم باید قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی و زاویه پشتی را داشته باشد تا گیمرها با قد و اندازه بدن مختلف بتوانند صندلی را طبق فیزیک بدن خود تنظیم کنند. این امکان به گیمر اجازه می‌دهد تا در راحت‌ترین حالت روی صندلی بنشیند.
پشتیبانی از نقاط مختلف بدن گیمر با صندلی گیم

پشتیبانی از نقاط مختلف بدن گیمر با صندلی گیم

صندلی گیم باید قابلیت پشتیبانی مناسب برای قسمت‌های مختلف بدن را داشته باشد که شامل پشتیبانی کمر، گردن، شانه‌ها و بازوها می‌شود. پد‌های پشتیبانی مناسب در این نواحی به بازیکنان کمک می‌کند تا در طولانی‌ترین بازی‌ها، احساس خستگی نداشته باشند و بدن آن‌ها در نشستن‌های طولانی مدت آسیب نبیند.
قبل از خرید صندلی گیمینگ نکات مهمی را بدانید!

قبل از خرید صندلی گیمینگ نکات مهمی را بدانید!

1.‌ جنس و کیفیت: صندلی گیمینگ با جنسی مقاوم و با کیفیت ساخت بالا باید طراحی شود تا در برابر استفاده مکرر و فشارهای مختلف مقاوم و مستحکم باشد. استفاده از جنس‌های مانند چرم مصنوعی، پارچه مقاوم و قابل شستشو برای صندلی‌های گیم معمول است.
2. تحمل میزان وزن: صندلی‌های گیم با تحمل وزن‌های مختلفی در بازار موجود هستند. در نظر داشتن وزن قابل تحمل صندلی گیم، در انتخاب صندلی مناسب و همچنین جلوگیری از آسیب‌دیدگی یا خرابی صندلی در آینده کمک می‌کند. حداکثر میزان وزنی که صندلی گیم تحمل می‌کند، روی محصول یا در دستورالعمل تولیدکننده مشخص شده است.
3.‌ قفل تنظیمات: با قابلیت قفل کردن تنظیمات، دیگر لازم نیست هر دفعه حالت صندلی را تنظیم کنید. در این‌صورت، همیشه تنظیمات ازپیش انجام شده و صندلی در راحت‌ترین حالت قرار دارد. برای تجربه بازی بی‌نظیر، در کنار صندلی مخصوص گیمینگ، خرید میز گیمینگ نیز پیشنهاد می‌شود؛ زیرا ویژگی‌هایی مانند اندازه سطح میز و ارتفاع قابل تنظیم، راحتی بیشتری فراهم می‌کند.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.