بهزی

جست و جو در بهزی...

اهمیت استفاده از صندلی کارمندی و کارشناسی مناسب

زمان مطالعه 1 دقیقه

اهمیت استفاده از صندلی کارمندی و کارشناسی مناسب

اهمیت استفاده از صندلی کارمندی و کارشناسی مناسب

کارمندان برحسب شرایط شغلیشان در ادارات و سازمان ها مجبور هستند که مدت زمان طولانی را بر روی صندلی بگذرانند به همین دلیل حائز اهمیت است که صندلی کارمندی و کارشناسی به چه شکلی طراحی گردیده. صندلی کارمندی مناسب باید به نحوی طراحی شده باشد که نیازهای جسمی را در 4 بخش بدن یعنی کمر، گردن، قفسه سینه، دنبالچه را پوشش دهد.
صندلی کارمندی
اصلی ترین ویژگی صندلی کارمندی این است که پشتی قابل تنظیم داشته باشد و مهره های پشت به خوبی در آن قرار بگیرد. صندلی اداری نباید به شکلی باشد که گردش خون در پاها به خصوص زانوها مختل گردد. آرنج باید به شکل عدد هشت فارسی از شانه ها فاصله داشته باشد. ارتفاع صندلی کارمندی و کارشناسی باید قابل تغییر باشد تا هر فرد متناسب با قد و وضعیت خود بتواند آن را تنظیم کند. داشتن پایه های چرخ دار سبب می شود که فرد به راحتی به میزش دسترسی داشته باشد و دامنه حرکتی زیادی را فراهم می سازد. استحکام صندلی کارشناسی اهمیت ویژه ای دارد چرا که این صندلی مدت زمان طولانی باید عمر کند و زود تغییر شکل ندهد. صندلی کارمندی بهتر است که دسته داشته باشد تا از ماهیچه های گردن و شانه محافظت کند .

در هنگام خرید صندلی کارمندی و کارشناسی کنترل کنید که این مشخصات را دارا باشد.

صندلی کارمندی باید پشتی قابل تنظیم داشته باشد. دارای دسته باشد تا آرنج به صورت هشت تا از شانه فاصله بگیرد. صندلی اداری و مبلمان اداری باید تا حدی رطوبت پذیر باشد. صندلی کارشناسی ارگونومیک باید تکیه گاه محکمی برای ستون فقرات باشد. صندلی کارمندی باید به شکلی باشد که تغییر وضیعت فرد بر روی آن به آسانی صورت پذیرد. بهتر است صندلی اداری را انتخاب کنید که پشتی آن فنری باشد. سیستم گردش خون به سمت اعضای پایین بدن کارمندان به دلیل طراحی غلط صندلی کارمندی نباید قطع گردد. کارمندان برای انجام وظایفشان باید به راحتی به پشتی صندلی تکیه دهند. بنابراین یک صندلی اداری مناسب باید تکیه‌گاهی محکم و راحت برای بدن افراد ایجاد کند.
ویژگی صندلی کارمندی و کارشناسی

خرید صندلی کارمندی

خرید صندلی کارمندی و کارشناسی برای کار مهم و تکنیکی محسوب می شود. بنابراین شخصی که مامور خرید است قبل از اقدام به خرید باید مطالعات خود را در مورد عملکرد و کارایی این نوع از صندلی کامل کند تا در زمان خرید بتواند بین محصولات مقایسه درستی انجام دهد. ارگونومیک بودن صندلی قطعاً فاکتور بسیار مهمی در دکوراسیون اداری است حتی مهم تر از زیبایی و راحتی صندلی می باشد. صندلی کارمندی باید قابلیت تنظیم ارتفاع و همچنین قابلیت تنظیم خمیدگی پشتی را داشته باشد. در زمان تولید از بهترین مواد اولیه نظیر فوم سرد، چرم ضد تعریق، استیل های ضد زنگ و چرخ های ضدخش استفاده شده باشد.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.