بهزی

جست و جو در بهزی...

همه چیز را درباره مبل چستر بدانید

زمان مطالعه 1 دقیقه

همه چیز را درباره مبل چستر بدانید

همه چیز را درباره مبل چستر بدانید

یکی از محبوب‌ترین انواع مبلمان در دسته‌بندی مبل‌های راحتی مبل چستر است. مبل چستر اخیرا طرفداران بسیاری پیدا کرده است، با توجه به اینکه مبل چستر برای دکوراسیون کلاسیک طراحی شده طراحان صنعت مبلمان با تولید مبل‌های ال طرح چستر استفاده از آن را برای سایر دکوراسیون‌ها مقدور ساختند.
انتخاب رنگ مناسب برای مبل چستر

ویژگی‌های منحصربه فرد مبل چستر

مبل چستر دارای ظاهری است که او را از سایر مدل‌های مبلمان متمایز می‌کند، دسته‌ها و تکیه‌گاه پهن با لبه‌های گرد متمایل به سمت خارج، ارتفاع کم و نشیمنگاه پهن از جمله ویژگی‌های ظاهری این مبل است، با این وجود شناخته شده‌ترین ویژگی مبل چستر لمسه دوزی‌های آن است، لمسه دوزی به دوخت‌های لوزی شکلی اطلاق می‌شود که به شکل منظم در بدنه مبل چستر ایجاد می‌شود، گاهی برای زیباتر شدن از دکمه یا نگین‌های درخشان در قسمت‌های فرورفته لمسه دوزی استفاده می‌شود که زیبایی آن را چندین برابر می‌سازد. در شکل کلاسیک مبل چستر از جنس چرم تهیه می‌شده است، اما امروزه از انواع جیر، مخمل، پارچه‌های ابریشمی و کتان نیز ساخته می‌شود و تنوع طرح و رنگ بالایی را در تولید این مبلمان شاهد هستیم، مبل‌های چرمی چستر نیز بیشتر جنبه رسمی داشته و در محیط‌های رسمی و اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مبل چستر برای استفاده در چه سبک چیدمانی مناسب است؟

با توجه به وجود انواع مبل شیک و جدید در صنعت مبلمان و تلفیق طرح‌ها دیگر نمی توان مبل چستر را متعلق به سبک خاصی از دکوراسیون داخلی دانست، البته باید بگوییم که شکل رسمی و کلاسیک مبل چستر که شامل مبل دارای دسته های پهن، تکیه گاه کوتاه و پهن، پایه‌های کوتاه و ارتفاع کم می باشد بیشتر در دکوراسیون لاکچری و کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما طرح‌های دیگر مبل چستر از جمله مبل ال طرح چستر یکی از انواع پرطرفدار مبل چستر است که در دکوراسیون مدرن و به عنوان مبل راحتی نیز مورد استفاده واقع می‌شود. ماهیت اصیل مبل چستر باعث می شود که این مبل در دکوراسیون‌های سبک سنتی و حتی دکوراسیون سبک روستیک نیز مورد استفاده واقع شود.

نحوه چیدمان ست مبل چستر چگونه است؟

مبل چستر به دسته مبل‌های کلاسیک تعلق دارد بنابراین معمولا ست آن به شکل ۷ نفره تولید می‌شود، بنابراین انواع سبک چیدمانی که برای مبل‌های هفت نفره مورد استفاده قرار می‌گیرد برای مبل چستر نیز مناسب است. در مورد محل قرارگیری مبل نیز باید به کاربری آن توجه داشت، یک دست مبل چستر می‌تواند در نقطه کانونی شومینه چیدمان بسیار زیبایی را رقم بزند، همچنین وجود یک کتابخانه کوچک در کنار ست مبلمان چستر فیلد جذابیت آن را افزایش می‌دهد، در حالت کلی باید گفت که المان‌های طبیعی و چوبی در دکوراسیون کلاسیک باعث می‌شوند که زیبایی مبل چستر بیشتر دیده شود.

پارچه مبل مناسب تولید چستر چه پارچه‌ای است؟

شکل رسمی و کلاسیک مبل چستر از جنس چرم تهیه می‌شود با این وجود در سال‌های اخیر استفاده از پارچه‌های مرغوب و با کیفیت از جنس مخمل و کتان نیز در تولید چستر دیده شده است. تنوع رنگ این پارچه‌ها باعث شده است که مبل چستر قابلیت استفاده در اکثر تم‌های رنگی و سبک های دکوراسیونی را داشته باشد. به دلیل وجود لمسه دوزی‌ها بهتر است پارچه‌های در نظر گرفته شده برای تولید مبل چستر ساده باشند، وجود نقش و نگار یا استفاده از پارچه‌های طرح‌دار باعث شلوغ دیده شدن طرح مبل می‌شود و جلوه زیبایی نخواهد داشت.
به ابعاد آن دقت کنید

به ابعاد آن دقت کنید

یکی از مهم ترین نکات در زمان انتخاب و خرید مبلمان توجه به ابعاد آن است، با توجه به زاویه قرارگیری پشتی و دسته‌های مبل چستر و طرح رو به بیرون آنها ممکن است مبل چستر نسبت به سایر مبل‌ها پهن‌تر به نظر برسد، بنابراین توصیه می‌کنیم که در صورتی که فضای کافی برای قرارگیری این سبک مبلمان دارید آنها را انتخاب کنید، در غیر اینصورت با یک دکوراسیون دست و پاگیر و شلوغ روبه‌رو می‌شوید.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.