بهزی

جست و جو در بهزی...

یک مبل اسپرت خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

زمان مطالعه 1 دقیقه

یک مبل اسپرت خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

یک مبل اسپرت خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

این طبیعی است که برای خریداران مبلمان، دکوراسیون و طراحی مبلمان مهم باشد. برای همین خریداران مبلمان علاوه‌بر راحتی مبل زیبایی آن را هم به‌عنوان یکی از ملاک‌های اصلی خرید مبل قرار می‌دهند. اما برای بخشی از خریداران هم راحتی مبلمان شرط اصلی خرید است؛ اگر شما هم جزء این گروه دوم هستید، مبل اسپرت بهترین گزینه برای شماست.
مبل اسپرت در واقع مبلی است که سلطنتی و به اصطلاح اعیانی نباشد و مهم‌ترین گزینه‌ای که در تولید آن رعایت شده، راحتی باشد. به‌همین‌خاطر است که گاهی به آن مبل راحتی هم می‌گویند. دوخت این نوع مبل ممکن است شبیه به یک مبل چستر باشد. به همین دلیل در انواع مبل، می‌توانید تنوع زیادی از مبل اسپرت چستر را هم ببینید. تلاش می‌شود برای تامین نظر مشتری در تولید و دوخت مبل اسپرت، دوخت ساده‌ای برای آن انتخاب شود.
چیدمان مبلمان و تزئینات

ویژگی‌های مبل اسپرت

شروع استفاده از مبل اسپرت به سال‌های دور بازمی‌گردد. اما آنچه که امروز به‌عنوان مبل اسپرت استفاده می‌کنیم، شکل تغییر کرده و تکامل یافتهٔ این نوع مبل است که هر سال بسته به رنگ‌های پرطرفدار، با تنوع رنگ‌های متفاوتی به بازار عرضه می‌شود. مهم‌ترین ویژگی مبل اسپرت، دسته‌های کنار آن است که معمولاً پهن و کاملا راحت است. ارتفاع این مبل هم نسبت به مبل‌های دیگری مثل مبل سلطنتی، کوتاه‌تر است و باعث می‌شود فضای راحت‌تری برای شما فراهم شود. در دکور اکثر مبل‌های اسپرت به‌دلیل شکل ظاهری آن، از کوسن‌های بزرگ استفاده می‌شود که هماهنگی بهتری با ظاهر مبل دارد و آن را راحت‌تر می‌کند. فوم به‌کار‌رفته در این نوع مبل هم معمولاً از جنس فوم سرد است که استحکام بیشتری داشته و به‌دلیل خاصیت ارتجاعی بالا، نشستن را راحت‌تر می‌کند. مبل اسپرت در کل یک مبل ساده و راحت است که می‌تواند در خانه یا اداره قرار گیرد و به شکل یک دکوراسیون مدرن و امروزی جلوه داشته باشد.
انواع مبل اسپرت

انواع مبل اسپرت

انواع مبل اسپرت بسیار متنوع است. بسته به اینکه بودجه شما چقدر است و می‌خواهید برای چه فضایی مبل را انتخاب کنید، گزینه‌های مختلفی پیش روی شماست. برخی هم ترجیح می‌دهند ترکیبی از مبل اسپرت با دیگر مبل‌ها را برای خانه خود انتخاب کنند. مدل‌های مبل اسپرت بسیار زیاد است و اگر قصد دارید مبل اسپرت جدید ۲۰۲۰ یا سال‌های دیگر را انتخاب کنید، کافی است هنگام مراجعه برای خرید، از فروشنده بخواهید که مدل‌های جدید را به شما نشان دهد.
راحتی و استحکام بدنه

راهنمای خرید مبل اسپرت

یکی از مواردی که هنگام خرید مبل اسپرت باید به آن توجه داشته باشید، نوع دوخت رویه مبل است. هنگام خرید رویه مبل را خوب نگاه کنید که زدگی، خوردگی یا ناهم‌ترازی بین بخش‌های مختلف وجود نداشته باشد. جنس پارچه بسته به رنگی که برای شما مطلوب است، ممکن است قدری تفاوت داشته باشد؛ مثلاً شاید برای رنگ‌های روشن، جنس پارچه‌های قدیمی چندان جالب نباشد. پس بهتر است اولویت خود را بین رنگ و جنس پارچه مشخص کرده و بعد انتخاب کنید

راحتی و استحکام بدنه

نکته‌ای که در مورد مبل چوبی اسپرت وجود دارد، توجه به نوع چوب به‌کار‌رفته در مبل است. این نوع مبل معمولاً پایه‌های کوتاه‌تری دارند، اما باز هم هنگام خرید باید به چوب به‌کار‌رفته در نمای مبل دقت کنید که زدگی یا خوردگی نداشته باشد. چوب‌های به‌کار‌رفته در مبل ممکن است از جنس چوب گردو، چوب گیلاس، بلوط یا راش باشند.
جنس چوب مبل اسپرت

جنس چوب مبل اسپرت

اگر جنس چوب مبل اسپرت موردنظر شما تیره است، بهتر است از پارچه‌های کلاسیک برای رویه آن استفاده کنید. اگر هم مبل اسپرتی که قصد خرید آن را دارید ظاهری چوبی ندارد، امکان انتخاب بین رنگ‌های مختلف برایتان وجود دارد. در مجموع به این نکته توجه کنید که قیمت مبل اسپرت نسبت به دیگر انواع مبل، ارزان‌تر است؛ اما به همان نسبت هم ممکن است طول عمر کمتری داشته باشد. به‌همین‌خاطر، توجه به جنس مبل، استحکام کلاف مبل و متریال به‌کار رفته در آن اهمیت بسیاری دارد.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.