بهزی

جست و جو در بهزی...

درباره ی دستگاه تاپینگ و کاربرد آن

تجهیزات آشپزخانه‌های صنعتی

زمان مطالعه 1 دقیقه

درباره ی دستگاه تاپینگ و کاربرد آن

تاپینگ چیست؟

تاپینگ دستگاهی مناسب و کاربردی در آشپزخانه های صنعتی است و یکی از ضروری ترین تجهیزات رستوران جهت نگهداری مواد غذایی، سالاد و بستنی ها است. از دستگاه تاپینگ می توان به عنوان تاپینگ بستنی ، تاپینگ پیتزا و یا تاپینگ ساندویچ استفاده کرد.

مهم ترین ویژگی دستگاه تاپینگ

تاپینگ دستگاهی مناسب و کاربردی در آشپزخانه های صنعتی است و یکی از ضروری ترین تجهیزات رستوران جهت نگهداری مواد غذایی ، سالاد و بستنی ها است. از دستگاه تاپینگ می توان به عنوان تاپینگ بستنی ، تاپینگ پیتزا و یا تاپینگ ساندویچ استفاده کرد.

مهم ترین ویژگی دستگاه تاپینگ

مهم ترین ویژگی دستگاه تاپینگ این است که ، از میز آن میتوان به عنوان میزکار جهت آماده سازی غذا استفاده کرد و از این لحاظ باعث صرفه جویی در هزینه شده و همچنین باعث می شود فضای آشپزخانه با میزکار اضافی اشغال نشود.

کاربرد دستگاه تاپینگ

دستگاه تاپینگ پیتزا جهت نگهداری و دسته بندی مواد غذایی و همچنین برای آماده سازی پیتزا طراحی و تولید شده است که در فست فود ها ، رستوران ها و کلیه آشپزخانه های صنعتی کارایی بسیار زیادی دارد.
دستگاه تاپینگ

مزایا دستگاه تاپینگ:

دستگاه تاپینگ پیتزا به علت جداسازی و دسته بندی مواد غذایی باعث تسریع عملیات آماده سازی و پخت غذا می شود و راندمان کاری را در آشپزخانه های صنعتی و رستوران ها افزایش می دهد.

تفاوت تاپینگ بستنی با تاپینگ پیتزا

تفاوت این دو تاپینگ پیتزا و بستنی در این است که ، تاپینگ بستنی ، باید فریزری باشد ، یعنی به یک فریزر قوی مجهز شده باشد تا کیفیت بستنی ها حفظ شود و همچنین به لحاظ شکل ظاهر هم مناسب و جذاب است و تقریبا ۵۰ درصد این دستگاه ازشیشه ساخته شده تا داخل آن نمایان شود. دستگاه تاپینگ به دلیل کارایی زیادی که دارد جزء اصلی ترین تجهیزات کافی شاپ ، تجهیزات آبمیوه فروشی ها و تجهیزات فست فود می باشد.

ویژگی های تاپینگ

تجهیز آن به ترموستات برای تنظیم درجه سرما قابلیت چرخ دار شدن دستگاه سفارش تاپینگ به صورت بدون رف و یا حتی با ریل مجهز شدن درب های قسمت پایین تاپینگ به نوار PVC مگنت دار جهت آب بندی مجهز به جدا کننده ABS جهت جلوگیری از انتقال سرما به محیط خارج مجهز به لولای فلزی درب جهت جلوگیری از اتلاف انرژی قابل سفارش در 3 سایز استاندارد 120 ، 150 ، 190 سانتی متر طبق درخواست مشتری مجهز به پایه های فلزی ثابت و قابل ریگلاژ و تنظیم ارتفاع دستگاه تاپینگ شامل یک میزکار، چند بن ماری و یخچال یا فریزر است. دستگاه تاپینگ پیتزا مجهز به ترموستات نمایشگر دما و قابل تنظیم با درجه سانتی گراد. همچنین در قسمت مخزن جایی که ظروف بنماری قرار می گیرد لوله های مسی رد شده که باعث سرد شدن لگن های بنماری تاپینگ می شود.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.