بهزی

جست و جو در بهزی...

عملکرد درب اتوماتیک چیست؟

زمان مطالعه 1 دقیقه

عملکرد درب اتوماتیک چیست؟

در اتوماتیک

تصور کنید با دست‌های پر از وسایلی که خریداری کرده‌اید، وارد ساختمان می‌شوید، اما نیازی نیست تا برای باز کردن در، وسایل خود را زمین بگذارید. به محض نزدیک شدن شما به در اتوماتیک ساختمان، در باز می‌شود و شما وارد ساختمان می‌شوید. یا پس از یک روز کاری خسته‌کننده، با خودروی خود به خانه رسیده‌اید، اما نیازی نیست برای باز کردن در پارکینگ از آن پیاده شوید. با زدن ریموت کنترل، درب اتوماتیک پارکینگ باز می‌شود و شما خودرو را به داخل ساختمان می‌رانید. انواع درهای اتوماتیک زندگی ما را آسان‌تر کرده‌اند و امکانات مختلفی را در اختیار ما قرار داده‌اند. درب اتوماتیک

در اتوماتیک دری است که برای باز و بسته شدن نیازی به لمس شدن و استفاده از دستگیره ندارد. در واقع در پاسخ این پرسش که درب اتوماتیک چیست باید گفته شود درب اتوماتیک دری است که بدون دخالت دست باز و بسته می‌شود. درهای اتوماتیک شیشه‌ای با استفاده از حسگرهای حرکتی، نوری یا صوتی باز و بسته می‌شوند. انواع درب اتوماتیک فلزی هم با ریموت کنترل باز یا بسته می‌شوند.

درهای اتوماتیک که با ریموت کنترل باز و بسته می‌شوند، مناسب پارکینگ‌ها، سوله‌ها، فروشگاه‌ها و فضاهای دیگر مسکونی، تجاری و صنعتی هستند. عملکرد درب اتوماتیک چیست؟ وقتی شما به نزدیک انواع در اتوماتیک شیشه‌ای می‌رسید، درها باز می‌شوند و پس از گذشتن شما از در، دوباره بسته می‌شوند. اما آیا تاکنون فکر کرده‌اید عملکرد این درها چگونه است؟ برای اینکه بدانید روش عملکرد درب اتوماتیک چیست باید حسگرهای این نوع درها را بشناسید. انواع درب اتوماتیک لوکس و معمولی از حسگرهای مختلفی استفاده می‌کنند. برخی از این حسگرها نوری هستند و برخی هم به حرکت یا به صدا حساسند. روش عملکرد حسگرهای نوری فروسرخ به این صورت است که وقتی شما جلوی در قرار می‌گیرید و باعث قطع بازتاب پرتو فروسرخ می‌شوید، در اتوماتیک نیز باز می‌شود. پس از گذر شما از در، پرتو دوباره بازتاب پیدا می‌کند و در بسته می‌شود. این حسگرها به‌طور معمول در بالای درهای شیشه‌ای قرار گرفته‌اند.

درب اتوماتیک و انواع آن

در اتوماتیک گردان

درهای گردان نظم بیشتری در محیط‌های شلوغ و پررفت‌وآمد ایجاد می‌کنند. درب اتوماتیک لوکس و درب اتوماتیک گرد بهترین نوع درهای اتوماتیک برای سینماها، بیمارستان‌ها، فرودگاه‌ها و مراکز بزرگ و لوکس خرید هستند. در اتوماتیک شیشه‌ای تلسکوپی درب اتوماتیک تلسکوپی مجموعه‌ای از درهای شیشه‌ای با پهنای کم است که به‌صورت چند لته اسلایدی ساخته می‌شود. اگر برای مکان پررفت‌وآمد نیاز به درهای اتوماتیک دارید، درهای تلسکوپی بهترین نمونه برای شما به شمار می‌روند. برای اینکه بدانید عملکرد این نوع درب اتوماتیک چیست؟ باید کارکرد لته‌های این نوع درها را بشناسید. لته‌های این درهای تلسکوپی می‌توانند فقط به یک طرف یا هر دو طرف باز و بسته شوند. از خصوصیات درب‌های اتوماتیک تلسکوپی به موارد مختلف دیگری می‌توانیم اشاره کنیم: * مناسب فضاهایی با پهنای کم هستند. * از سیستم هوشمند ضدبرخوردی در آنها استفاده شده که مناسب استفاده در مکان‌های پررفت‌وآمد مانند فرودگاه‌ها، مراکز تفریحی، تجاری و... هستند. در اتوماتیک شیشه‌ای منحنی درهای اتوماتیک منحنی ازشیشه‌هایی ساخته شده‌اند که در کوره‌های مخصوص، و در فشار و حرارت به شکل قوس‌دار درآمده‌اند. زیبایی این نوع درهای شیشه‌ای که قاب فلزی دارند، بسیار چشمگیر است. برخی از انواع این مدل درب اتوماتیک لوکس، نیم‌دایره‌ای و برخی دیگر دایره کامل هستند. درباره اینکه نحوه کارکرد این نوع درب اتوماتیک چیست؟ باید بگوییم که ریل‌های این درها به شکل دایره کامل یا نیم‌دایره هستند. لنگه‌های مختلف درهای منحنی به سادگی بر روی ریل‌ های منحنی آن حرکت می‌کنند و فضای زیادی برای حرکت افراد پدید می‌آورند. درب ریلی برقی بر روی ریل حرکت می کند. این نوع درهای اتوماتیک مناسب سازه‌های لوکس و لاکچری هستند و ویژگی‌های مختلفی دارند: * روش ساخت این نوع درها و حرارت بالایی که در کوره‌ها می‌بینند، باعث می‌شود تا مقاومتشان در برابر ضربه و تغییرات دمایی بسیار زیاد شود. * انحنای درب اتوماتیک لوکس منحنی باعث می‌شود تا فضای بیشتری برای آمدوشد به داخل و خارج ساختمان فراهم شود. * درب اتوماتیک منحنی می‌تواند یک یا دو لت متحرک داشته باشد. * این نوع درب‌های اتوماتیک امکان استفاده از سقف‌های شیشه‌ای را هم در اختیار شما می‌گذارند که فضا را بسیار شیک‌تر و لاکچری‌تر می‌کند. در اتوماتیک شیشه‌ای مثلثی در اتوماتیک شیشه‌ای مثلثی یکی دیگر از انواع درب اتوماتیک لوکس است. درب اتوماتیک مثلثی در واقع از دو در تشکیل شده که به‌صورت مثلثی کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. درب شیشه‌ای مثلثی برای ساختمان‌هایی مناسب است که زاویه شکسته دارند و نیاز است تا با استفاده از این نوع درهای لوکس، زاویه‌دارتر جلوه کنند. اما درباره اینکه عملکرد این نوع درب اتوماتیک چیست؟ باید بگوییم که درهای مثلثی شیشه‌ای دارای دو لته هستند که هریک می‌توانند ساکن یا متحرک باشند. از دیگر ویژگی‌های در اتوماتیک مثلثی به موارد مختلفی می‌توانیم اشاره کنیم: * درب اتوماتیک لوکس مثلثی از بهترین درهای اتوماتیک مناسب کنج و نبش ساختمان است. * درب اتوماتیک مثلثی یا زاویه‌ای نمایی زیبا و متفاوت به سازه می‌دهد و آن را لوکس و لاکچری نشان می‌دهد. * در توضیح اینکه کارکرد این نوع درب اتوماتیک چیست؟ بهتر است بگوییم این نوع درها شبیه درب اتوماتیک کشویی هستند، اما ظاهری متفاوت با آنها دارند.

در اتوماتیک شیشه‌ای تاشو درب شیشه‌ای تاشو یکی دیگر از انواع درب اتوماتیک لوکس است. بهترین توضیح برای اینکه بگوییم این نوع درب اتوماتیک چیست؟ آن است که این نوع درها در زمان باز شدن، تا می‌خورند. این نوع درها یکی از بهترین انتخاب‌ها برای فضاهای کوچک به شمار می‌روند. درب اتوماتیک فلزی همه انواع در اتوماتیک که پیش از این به آنها اشاره شد، شیشه‌ای هستند. اما درهای اتوماتیک زیادی هم وجود دارند که از فلز ساخته شده‌اند. کاربرد این نوع درهای اتوماتیک بیشتر در ورودی پارکینگ ساختمان‌ها است. در واقع فرقی نمی‌کند ساختمان مورد نظر مسکونی، تجاری، اداری، صنعتی یا هر نوع سازه دیگری باشد. در هر صورت یکی از این درهای اتوماتیک فلزی در ورودی پارکینگ سازه‌ها خودنمایی می‌کند. برای آشنایی با درب اتوماتیک صنعتی به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.