بهزی

جست و جو در بهزی...

☑️ تجهیزات برقی

زمان مطالعه 1 دقیقه

☑️ تجهیزات برقی

☑️ تجهیزات برقی چیست

مانند هر پروژه تعمیر یا بهسازی دیگری در اطراف خانه، کارهای برق نیز به ابزار نیاز دارند. برای اکثر پروژه های برقی مسکونی ، شما علاوه بر انواع لامپ نظیر لامپ ال ای دی و … عمدتا از ابزارهای دستی ابتدایی مانند چکش، چسب برق، پیچ گوشتی و … استفاده می کنید. همچنین برخی از ابزارهای الکتریکی ویژه وجود دارد که هر از گاهی به کار شما می آیند و این ابزارها در اکثر مراکز خانگی، فروشگاه های لوازم الکتریکی و فروشگاه های آنلاین به راحتی در دسترس هستند. اما انواع تجهیزات برقی چیست ؟

☑️ انواع تجهیزات برقی چیست ؟

مواردی مانند ولت متر و چراغ قوه می توانند مفید واقع شوند. انجام یک پروژه در خانه از ابزارهای با کیفیت بالاتر عمر طولانی تر و عملکرد بهتری خواهند داشت. ابزار دستی برقی بهتر مانند سیم چین و انبردست، دارای دسته های عایق شده برای محافظت در برابر ضربه هستند.

☑️متر

از یک نوار اندازه گیری استاندارد برای انواع اندازه گیری های میدانی ، مانند تنظیم ارتفاع برای کلیدها و پریزها ، مرکز قرار دادن پریز های وسایل روشنایی و علامت گذاری سطوح برای برش ها استفاده می شود. کار تعمیر و بهسازی برق شامل مکانهای تاریکی زیادی است ، از اتاق زیر شیروانی و زیرزمین ، حفره های دیوار و سقف ، تا داخل جعبه های برق، اینجاست که وجود یک چراغ قوه تاکتیکی لازم است. انواع تجهیزات برقی چیست ؟

☑️ سیم چین

انواع تجهیزات برقی چیست ؟ سیم چین برای برش غلاف از کابل غیر فلزی ، قطع نوار چسب و باز کردن جعبه های مقوایی مفید است. علاوه بر این از تجهیزات برقی برق کاران ابزار پیچ گوشتی را همیشه با خود دارند ، برای از بین بردن و نصب صفحات پوششی ، پریزها ، سوئیچ ها و بسیاری از دستگاه های دیگر، بهتر است چند پیچ مختلف پیچ گوشتی نوک شماره 1 ، شماره 2 و شماره 3 داشته باشید. پیچ گوشتی ها با لاستیک عایق پوشاننده دسته ها برای ایمنی بهتر هنگام انجام کارهای برقی طراحی شده اند. به احتمال زیاد در پیچ گوشتی به بیش از یک اندازه تیغه مستقیم نیاز خواهید داشت. اگر مجبورید فقط یکی را انتخاب کنید ، یک تیغه متوسط انتخاب کنید. مناسب اکثر پروژه ها خواهد بود. پیچ گوشتی های تیغه ای مستقیم با دسته های عایق بندی شده نیز برای ایمنی بیشتر هنگام انجام کارهای الکتریکی در دسترس هستند. از دیگر تجهیزات برقی آچارهای آلن برای محکم کردن پیچ های سر شش گوش استفاده می شود که بعضی اوقات در پنکه های سقفی، وسایل برقی و لوازم خانگی دیده می شود. داشتن یک متریک و یک مجموعه استاندارد از آچارهای آلن ایده خوبی است. تجهیزات برقی چیست ؟

☑️ تست کننده ولتاژ

مهمترین تجهیزات برقی چیست ؟ شاید مهمترین ابزار الکتریکی ویژه ای که می توانید داشته باشید ، تست کننده ولتاژ است. برای بررسی سریع ایمنی از دستگاه تست ولتاژ استفاده می شود تا قبل از شروع کار بر روی سیم یا دستگاه الکتریکی ، ولتاژ وجود نداشته باشد. تسترهای ولتاژ غیر تماسی ، که توسط باتری تغذیه می شوند ، ساده ترین و ایمن ترین انواع آزمایشگرها هستند زیرا فقط با قرار گرفتن در مجاورت شکاف خروجی یا سیم می توانند برق را تشخیص دهند. یکی دیگر از ابزارهای ضروری ویژه الکتریکی ، یک جفت انبردست سوزنی- بینی است (که به آن انبردست بینی بلند نیز گفته می شود). هر زمان که شما اتصالات پیچ ترمینال را ایجاد می کنید ، برای خمش و پیچاندن سیم استفاده می شود. نوک باریک و بلند آن را به ابزاری عالی برای کارهای دقیق تبدیل می کند. اکثر انبرهای سوزنی بینی دارای برش فک برای برش سیم ها هستند. یک انبردست خط تولید ابزار تمام کار برق است. دارای یک انتهای مربع شکل است که برای چرخاندن سیم ها به یکدیگر ، یک تیغه برش مرکزی برای برش سیم و یک منطقه گرفتن بین دسته ها برای کشیدن سیم بسیار مناسب است. از ولت متر برای خواندن سطح ولتاژ و بررسی “زنده” یا خاموش بودن مدارها استفاده می شود. برخلاف دستگاه تست مدار ، این ابزار به شما امکان می دهد مقدار ولتاژ را حمل کنید. اشکال پیچیده تر این ابزار به عنوان مولتی متر شناخته می شوند و آنها نه تنها می توانند سطح ولتاژ را بخوانند بلکه آمپراژ ، مقاومت و ولتاژ و آمپراژ DC را نیز بخوانند. با این حال ، آنها برای یادگیری نحوه استفاده صحیح از آنها نیاز به تمرین دارند.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.