بهزی

جست و جو در بهزی...

آرایش اسموکی

زمان مطالعه 1 دقیقه

آرایش اسموکی
آرایش اسموکی یا همان دودی یک سبک متفاوت از میکاپ صورت است که با استفاده از سایه های تیره چشم ها را آرایش می کنند. در واقع به دلیل استفاده از سایه های تیره و خط چشم تیره دنباله دار در این مدل آرایش نام اسموکی یا دودی روی آن گذاشته شده است. برای انجام این میکاپ باید ابتدا با فرم صورت، ابزار آرایشی و نحوه استفاده از آن ها آشنا باشید.

آرایش چشم اسموکی چیست؟

به دلیل استفاده از سایه چشم و خط چشم تیره به این تکنیک آرایش اسموکی یا دودی گفته می شود. سایه های مشکی و خاکستری رنگ های متداول این میکاپ هستند. البته با توجه به سبک آرایش از رنگ های دیگر سایه نیز استفاده می‌شود. شما می توانید از رنگ های گرم، سرد و رنگ های رنگین کمانی تیره برای آرایش اسموکی استفاده کنید. در متد های جدیدتر گاهی اوقات از سایه چشم های متالیک مانند نقره ای، طلایی و مسی برای گوشه چشم استفاده می شود تا جذابیت بیشتری ایجاد کند.

اصول زیر سازی آرایش اسموکی

میکاپ اسموکی کلاسیک بر مبنای سه لایه سایه چشم طراحی و اجرا می شود. اما در گذر زمان و افزایش تنوع محصولات آرایشی، شاهد انواع مختلف سایه اسموکی هستیم. برای شروع زیرسازی بهتر است صورت خود را با روغن ها یا کرم های نرم کننده ماساز دهید. این کار باعث می شود پوستتان دچار چروک های کاذب بعد از استفاده از کرم پودر نشود. سپس با یک کرم پودر همرنگ پوستتان و یک اسفنج آرایشی صورت را به طور یکدست کاور کنید. بعد از کرم پودر با استفاده از کانتور می توانید فرم دلخاه را به چشم ها، بینی، لب ها و چانه بدهید. در این مرحله با استفاده از فیکساتور می توانید آرایش زیر سازی را فیکس کنید. سپس پوست پلک چشم را نیز با کانسیلر و پرایمر به طور کامل زیر سازی کنید.

لوازم آرایشی مورد نیاز در آرایش اسموکی

◾️◼️◾️ پرایمر چشم و کانسیلر ◾️◼️◾️ مداد چشم تیره رنگ مانند مشکی یا قهوه ای ◾️◼️◾️ پالت سایه ای که شامل سایه چشم هایی با رنگ پایه، رنگ های تیره برای عمق بخشی و سایه های متالیک که با رنگ تیره متضاد باشد است. ◾️◼️◾️ یک ریمل برای پوشش دهی به مژه ها

آموزش آرایش اسموکی

هر کدام از سبک های آرایشی اصول و قواعد خود را دارند. آرایش اسموکی نیز از این قاعده مستثنی نیست. ◾️ آماده سازی چشم ابتدا از پرایمر چشم و کانسیلر به عنوان پایه در پلک خود استفاده کنید. پلک و استخوان نزدیک به ابروی خود را با کانسیلر پوشش دهید این کار موجب تغییر پیدا نکردن آرایش در طول روز می شود. سپس سایه میانی را در پلک خود پخش کنید. سایه میانی اصلی ترین قسمت چشم می باشد. ◾️◾️ پلکتان را با سایه بپوشانید در این مرحله نوبت به سایه اصلی می رسد. سایه تیره را به بالای چشم بزنید و به تمام پشت چشمتان پخش نکنید. این سایه بیشتر برای قسمت بیرونی چشم استفاده می شود و به حالت نیم دایره زده می شود. همین کار را برای قسمت پایینی چشم نیز به صورت نیم دایره انجام دهید. دقت کنید سایه به داخل چشم و بینی پخش نشود. ◾️◾️◾️ به چشمتان خط چشم و ریمل بزنید در این مرحله خط چشم را داخل و بالای چشم خود بکشید. نگران خراب شدن خط چشم نباشید زیرا در ادامه با آرایش کاور می شود. این بار سایه تیره را به بالا و روی خط چشم پخش کرده و به قسمت بیرونی چشم سایه بزنید توجه داشته باشید براش را نیم دایره حرکت ندهید. در مرحله آخر برای حجم دادن به مژه ها از ریمل استفاده کنید.

رنگ سایه چشم مناسب آرایش اسموکی

اگر آرایش اسموکی یا دودی کلاسیک را در نظر دارید برای سایه میانی رنگ های مشکی، خاکستری و سرمه ای بهترین انتخاب می باشند. برای آرایش های روشن سایه های قرمز تیره، بنفش و سبز گزینه مناسبی محسوب می شوند. در این سبک آرایش برای جلوه بیشتر سایه ها می توانید از رنگ های مکمل سایه ها استفاده کنید تا جلوه بیشتری داشته باشند. اگر آرایش کلاسیک انتخاب شما است، می توانید از سایه هایی با رنگ طلایی و نقره ای نیز استفاده کنید. برای آرایش های روشن سایه های صورتی، نارنجی و آبی ترکیب مناسبی هستند.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.