بهزی

جست و جو در بهزی...

مقایسه توری پلیسه و ثابت

زمان مطالعه 1 دقیقه

مقایسه توری پلیسه و ثابت

توری ثابت قابل‌ جمع شدن نیست، به دلیل شکل ظاهری‌شان گردوغبار بیشتری را جذب می‌کنند. از طرفی برای شست‌وشو و پاک‌سازی باید از پنجره جدا شوند، این جداسازی طول عمر توری را کم می‌کند.

اما توری پلیسه امکان شست‌وشو و نصب آسان‌تری را برای شما مهیا می‌کند.

همین قابلیت شست‌وشو طول عمر توری را بیش‌تر می‌کند.

توری ثابت در تمام فصول روی پنجره ثابت است. توری پلیسه در فصولی که به آن احتیاجی ندارید و خبری از حشرات و جانوران موذی نیست قابلیت جمع شدن دارد تا ما بتوانیم از تمام فضای دید پنجره استفاده کنیم.

جمع شدن توری پلیسه نسبت به توری ثابت باعث می‌شود گردوغبار کم‌تری به توری جذب شود.تور پلیسه را در زمانی که نیازی به آن ندارید می‌توانید روی‌هم جمع کرده و در قاب خود قرار دهید تا فضای رفت‌وآمدتان را کم نکند.

جهت مقایسه توری پلیسه و ثابت باید بیان کرد که نوع پلیسه مقاوم نسبت به آفتاب‌سوختگی و خوردگی می‌باشد. و نکته‌ی دیگر آن‌که،اگر توری به‌راحتی جابجا نمی‌شود، اول آن را تمیز کنید سپس با اسپری ریل بالا و پایین را روغن‌کاری کنید.

🔺🔻 مهم‌ترین مزیت توری‌های پلیسه 🔺🔻

این است که فضای دید شما را تا حد ۹۰ تا ۹۵% حفظ می‌کند.

و می‌توانید از فضای دید بیرون از ساختمان نیز بهره ببرید.

نکاتی که در انتخاب و مقایسه‌ی توری ثابت و پلیسه می‌تواند راهنمایتان باشد:

ظاهر تمیز و شکیل توری پلیسه در مقایسه با توری ثابت که پس از نصب به فضای خانه می‌دهد دارای اهمیت است.

این توری‌ها چون بسیار نازک‌اند نمای بیرونی ساختمان را نیز کم‌تر دستخوش تغییر می‌کند.

توری‌ها را می‌توان بر اساس اندازه‌ی درب یا پنجره موردنظر تهیه کرد.

و اما هزینه‌ای که برای توری ثابت می‌کنید در ابتدای کار کم‌تر از نوع توری پلیسه است. اما در طولانی‌مدت درمی‌یابید که هزینه‌ی اولیه برای نصب توری پلیسه نیز با توجه به مزیت‌هایش دارای صرفه‌ی اقتصادی می‌باشد.

در ضمن نوع پلیسه ی توری در رنگ‌های مختلف در بازار موجود است که می‌توانید مطابق با سلیقه‌ی خود زیبایی بیشتری را به خانه بیاورید.

و در پایان حتماً برای مقابله با حشرات و جانوران موذی به‌جای استفاده از انواع سموم، پس از مقایسه توری پلیسه و ثابت، مدلی که بیش‌تر برایتان کاربرد دارد را انتخاب کنید. تا ما نیز نقشی هرچند اندک در نگهداری طبیعت داشته باشیم.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.