بهزی

جست و جو در بهزی...

6 مزیت استفاده از پنجره دوجداره

زمان مطالعه 1 دقیقه

6 مزیت استفاده از پنجره دوجداره

✨ کاهش مصرف انرژی ✨

هزینه انرژی در ایران بیش از 100 درصد از ده سال گذشته تاکنون افزایش یافته است. بیش از نیمی از انرژی مصرف شده در خانه های ایرانیان برای تامین انرژی دستگاه های گرمایشی و سرمایشی، خنک نگه داشتن در تابستان و گرم کردن منزل در زمستان مصرف میشود. خنک نگه داشتن در تابستان و گرما در زمستان می تواند گران باشد، به همین دلیل است که شیشه دوجداره یک راه حل هوشمند است.

طبق آمار مردم ایران بیشترین سرانه مصرف گاز طبیعی را در سطح جهانی را دارند. این حجم از گاز که در زمستان به روزانه 60 میلیون مترمکعب میرسد که بیشتر صرف گرم کردن خانه ها در زمستان میشود و بخش قابل توجهی از این انرژی از طریق در و پنجره های قدیمی به هدر میرود.

خبر خوب این است که نصب در و پنجره های 2جداره یکی از موثرترین راه ها برای کاهش مصرف انرژی در ساختمان است. کاهش مبلغ قبوض گاز در زمستان به جهت استفاده از پنجره و درب دوجداره الیت حاصل خواهد شد. در طولانی مدت و دوره حدود 5 ساله هزینه ای که برای نصب پنجره های عایق میکنید با کاهش قبض گاز و برق جبران خواهد شد.

همچنین در تابستان که گرمای محیط بیرون ساختمان ها افزایش میابد مصرف برق به شدت افزایش می یابد. در سالیان اخیر کشور ایران در فصول گرم با مشکل کمبود برق مواجه شده است. همه ما با قطع برق خانه ها و کارخانه های تولید مواجه شده ایم.

با این اوصاف خبر خوب برای شما استفاده از پنجره های چندجداره آلومینیومی الیت است. پنجره ها و درهای دو جداره در آب و هوای برای آب و هوای گرم و سرد محبوب هستند. این پنجره ها در مقایسه با پنجره های تک جداره بیش از 40 درصد هزینه برق شما را کاهش میدهد. قبوض برق در تابستان که به جهت کاهش مصرف برق وسایل سرمایشی و کولر ها کاهش خواهد یافت.

✨ کاهش حجم صدای ورودی به ساختمان✨

پنجره های دوجداره می‌توانند صدای بیرون از جمله صدای وسایل نقلیه (خودروها، هواپیماها و …) و صداهای دیگر را تا 60 درصد در مقایسه با شیشه‌های تک جداره کاهش دهند.

سازمان جهانی بهداشت دریافته است که قرار گرفتن طولانی مدت در معرض صدا می تواند به ایجاد استرس، مشکلات خواب کمک کند و سلامتی انسان را به خطر بیاندازد.

محصولات دوجداره انرژی صوتی بیشتری نسبت به محصولات تک جداره به دلیل فاصله بین شیشه ها و نوع پروفیل(قاب) مصرفی جذب می کنند. افزودن شیشه آکوستیک کارایی شیشه دوجداره را در مقابل جذب صدا افزایش می دهد.

پنجره‌ها و درهای دوجداره که برای کاهش صدا طراحی شده‌اند، می‌توانند میزان صدای خارجی ورودی به خانه را کاهش دهند. با محصولات الیت می توانید از آرامش و سکوت داخل خانه لذت ببرید.

✨مقاومت در برابر شرایط گوناگون✨

درب و پنجره های دوجداره الومینیومی بسیار با استحکام هستند و عمر مفید آنها بالاست. آنها به جهت شکل پروفیل مصرفی در برابر شریط سخت آب و هوایی و طوفان و سرما و گرما مقاومت بالایی دارند. در شرایط مختلف جوی شامل مناطق بسیار سرد سیر، در مناطق گرمسیر ، در برابر باد و باران های اسیدی و نمکی، در برابر آبهای شور و در محیط های مرطوب و شرجی مقاوم بوده و آثاری همچون خوردگی و پوسیدگی در آنها ایجاد نمی شود.

نوع آلومینیومی آن در برابر آتش نیز مقاوم بوده و ذوب نمیشوند. دمای شروع به ذوب شدن شیشه C)°۳۸۵) است و همچنین پروفیل آلومینیوم به راحتی ذوب نمیشود.

پروفیل های الیت در برابر اشعه های آفتاب و ، در برابر عوامل خارجی مانند تغییرات آب و هوایی (تغییرات شدید دما) و اشعه خورشید(uv) دچار تغییر رنگ , پوسیدگی نمی شود.

شیشه دوجداره در برابر فشار و ضربه مقاوم ترهستند. این ویژگی برای حفظ ایمنی در برابر زلزله و خرد نشدن شیشه اهمیت دارد. البته میتوان برای افزایش مقاومت در برابر زلزله و ایمنی از شیشه های لمینت استفاده نمود.

به دلیل عدم انتقال دما و وجود مواد رطوبت‌گیر در شکاف بین شیشه ها، رطوبت هوای داخل خانه باعث ایجاد بخار روی شیشه دوجداره نمی‌شود. عدم ایجاد بخارات روی شیشه باعث ایجاد بهترین دید برای شما میشود.

با استفاده از عایق بندی دور پنجره در محل همجواری با دیوار ساختمان و بکار بردن نوارهای آب بندی در اطراف چهار چوب و درزگیر در قسمت باز شوی پنجره، از نفوذ آب به داخل ساختمان جلوگیری میکنیم. همچنین وجود شیارهای تخلیه آب بر روی فریم، باعثخروج آب های وارد شده به بیرون از پنجره می شود.

دراین پنجره ها یراق آلات به راحتی قابلیت رگلاژ دارند و سرتاسر پنجره را احاطه کرده و از چهار جهت پنجره را قفل میکنند. این یراق آلات علاوه بر استحکام زیاد، در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم هستند.

✨افزایش امنیت✨

شیشه دوجداره نسبت به شیشه تک جداره محکم‌تر است و سخت تر شکسته می‌شود. این ویژگی باعث افزایش امنیت خانه شده و احتمال سرقت را کاهش می‌دهد. همچنین در مدل های پنجره‌های دوجداره بدلیل داشتن قفل هایی که در چندین نقطه تعبیه شدند، ایمن تر از پنجره های قدیمی هستند.

میتوان از یراق آلات ضد سرقت در پنجره های چند جداره استفاده نمود. از یراق الات با ایمنی بالا، بیشتر در ساختمان های تجاری و ویلائی مورد استفاده قرار میگیرند.

✨تنوع در طرح و رنگ و انواع بازشو✨

پنجره ها و درهای 2جداره در اندازه های گسترده و رنگ های قاب زیبا موجود هستند. شیشه دوجداره در انواع طرج و رنگ دلخواه شما، قابل اجرا است. همچنین قابل تولید با مدل های مختلف بازشو پنجره و درب هستند.

پنجره های آلومینیومی، زیبا هستند و مطابق با نما یا دکوراسیون داخلی شما قابل تولید است. پنجره های یو پی وی سی و آلومینیوم با اشکال پیچیده، منحنی، زاویه دار و … قابل تولید می باشند و با کلیه طرح های معماری مدرن و کلاسیک سازگار هستند. در عین حال می توان این پنجره ها را از نمای داخل یا خارج، به صورت طرح چوب یا رنگی درآورد.

قابلیت تولید در رنگ های مختلفی را داشته و به سادگی به کمک محلول شوینده و آب تمیز می شوند. این خصوصیت از دیدگاه زیبائی و افزایش جلوه بنا نیز حائز اهمیت است. ضمن آنکه در صورت تقاضای مشتری، پروفیل پنجره می تواند به صورت رنگی تولید شود که هزینه های رنگ آمیزی اولیه نیز در این پنجره ها به کلی حذف می شوند.

✨پنجره های چند جداره پنجره هایی مقرون به صرفه و اقتصادی✨

با وجودی که هزینه ساخت پنجرۀ دوجداره از انواع تک جداره قدیمی کمی بالاتر می باشد ولی به علت دارا بودن بالاترین ضریب عایق دمایی موجب استفاده کمتر از وسایل گرمایشی و سرمایشی در ساختمان شده و منجر به کاهش هزینه های مصرفی این نوع وسایل نیز می شود.

با وجود شیشه‌های دو لایه و استفاده از این نوع عایق، ارزش ملک شما افزایش می‌یابد. بنابراین اگر شما قصد خرید و فروش ملک را دارید، خانه هایی با درب و پنجره دوجداره انتخاب بهتری برای شما خواهد بود. مطمعنن هیچ کس از پنجره‌های آهنی با شیشه‌های به‌درد‌نخور دلخوشی ندارد.
پنجره دوجداره نسبت به مدل‌های معمولی عمر مفید چند برابری دارند. اما بعد از سالیان در صورت تعویض، قابلیت بازیافت چند باره در صنعت را دارد و ضایعات آن در محیط زیست اثر مخرب ایجاد نمی‌کند. با استفاده از پروفیل های بازسازی، به راحتی می توان پنجره های قدیمی را بدون نیاز به تخریب بازسازی کرد.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.