بهزی

جست و جو در بهزی...

ایرادات و مشکلات رایج در شوفاژ موتورخانه

زمان مطالعه 1 دقیقه

ایرادات و مشکلات رایج در شوفاژ موتورخانه

🔷ایراد مشعل موتورخانه🔷

موتورخانه برای اینکه بتواند گرمایش خود را تامین کند، از مشعل های بزرگ و صنعتی استفاده می کند که این مشکل ها بسیار پرقدرت هستند و می توانند به خوبی گرمایش را برای تمامی واحدها تامین کنند. یکی از نکات مهمی که در سرویس شوفاژخانه وجود دارد، این است که سرویسکار باید بتواند به خوبی تنظیمات مشعل را انجام دهد تا آن را به بهینه ترین حالت ممکن قابل استفاده کند، در غیر این صورت ممکن است که مشعل عمر کمی داشته باشد و خیلی زود خراب شود و نیاز به تعویض آن داشته باشید.

🔷ایرادات دیگ چدنی موتورخانه🔷

دیگ چدنی یکی از اجزای مهم موتورخانه است که آب گرم شده به وسیله مشعل در این دیگ وارد می شود و در آن آماده می شود تا از طریق لوله های تعبیه شده به واحدهای مختلف ساختمان منتقل شود. گاهی اوقات ممکن است که در این دیگ سوراخ های بزرگی ایجاد شود یا مشکلاتی به وجود بیاید که نیاز باشد این مشکلات با استفاده از تعویض دیگ بخار موتورخانه حل شوند.

🔷مشلات لوله آتشخوار موتورخانه🔷

لوله آتشخوار عضو مهمی از سیستم موتورخانه است که در زمان تعمیرات شوفاژ موتورخانه گاهی اوقات نیاز به تعویض آن دارید. لوله آتشخوار یک قطعه صنعتی است که می تواند دمای بسیار بالا را تحمل کند. به خاطر اینکه در داخل موتورخانه دمای بالایی ایجاد می شود، از لوله آتشخوار استفاده می کنند تا بتواند مقاومت بسیار بالایی در این زمینه داشته باشد.

🔷مشکلات پمپ آب موتورخانه🔷

پمپ آب موتورخانه وظیفه انتقال آب به طبقات مختلف سازمان بدون افت فشار را دارد و اگر این سیستم که یکی از بخش های مهم موتورخانه است خراب شود، سریعا نیاز به تعمیرات شوفاژ موتورخانه خواهید داشت؛ چون در غیر این صورت قطعا فشار آب در ساختمان بسیار کاهش پیدا می کند و این موضوع می تواند باعث آزار ساکنین شود.
معمولا خرابی های پمپ قابل تعمیر است و شما می توانید با کمک یک تعمیرکار حرفه ای موتورخانه این مشکل را برطرف کرده و پمپ را به روز اولش برگردانید.

🔷خرابی پره دیگ چدنی موتورخانه🔷

پره چدنی قطعه ای است که در دیگ بخار قرار دارد و در گردش آب در این قسمت بسیار کمک کننده و موثر است. این قطعه بسیار حساس است و باید هر سال بازدید و بررسی شود تا در صورت وجود مشکل، آن را تعویض یا تعمیر کنید. معمولا بر اثر حرارت بالایی که در داخل سیستم موتورخانه وجود دارد، در هنگام تعمیرات شوفاژ موتورخانه اقدام به تعویض پره ها می کنند؛ چون این پره ها به خاطر حرارت زیاد پس از مدتی سوراخ می شوند و قابلیت خود را از دست می دهند و با تعویض آنها می توانید کیفیت گرمایش ساختمان را افزایش دهید.

🔷مشکل پمپ سیرکلاتور موتورخانه🔷

پمپ سیرکلاتور همانطور که نامش پیداست، پمپ دیگری است که در سیستم موتورخانه قرار دارد و وظیفه پمپاژ آب و گردش آن در سیستم موتورخانه را بر عهده دارد. اگر این قطعه موتورخانه دچار مشکل شود آب به خوبی در موتورخانه گردش نمی کند و در نتیجه گرمایش به شکل مناسبی انجام نخواهد شد. به همین خاطر بهتر است که هر چند وقت یکبار نسبت به تعمیرات شوفاژ موتورخانه و پمپ سیرکلاتور اقدام کنید و این قطعه را بررسی کنید تا در صورت مشکل آن را سرویس و تعمیر کنید.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.