بهزی

جست و جو در بهزی...

تفاوت لامپ های ال ای دی با لامپ های کم مصرف

زمان مطالعه 1 دقیقه

تفاوت لامپ های ال ای دی با لامپ های کم مصرف

لامپ کم مصرف چیست؟

ماده درخشان اصلی لامپ‌های کم مصرف سیم تنگستن است. اصل این است که پس از اینکه سیم تنگستن انرژی گرفت و گرم شد، الکترون‌ها تولید می‌شوند و از ابزارهای فنی خاصی برای شتاب دادن به الکترون‌ها استفاده می‌شود. لوله لامپ کم مصرف به صورت خلاء طراحی شده است که با جیوه پر شده است. الکترون‌های شتاب‌ گرفته با اتم‌های جیوه تبخیر شده؛ برای تولید نور فرابنفش تعامل دارند. لوله لامپ کم مصرف با مواد فلورسنت پوشانده شده است و نور ماوراء بنفش برای تولید نور؛ بر روی مواد فلورسنت تابش می‌شود. لامپ ال ای دی چیست؟

در این بخش از بررسی تفاوت لامپ ال ای دی با لامپ کم مصرف نوبت به توضیح در مورد لامپ‌های ال ای دی می‌رسد. اگر چه زمانی تنها برای چراغ‌های راهنمایی و به نوعی نشانگر‌ها از آن‌ها استفاده می‌شد اما در حال حاضر آن‌ها توانستند به سرعت به خانه‌های ما راه پیدا کنند و نوعی نورپردازی هستند که از لحاظ مصرف انرژی و روشنایی می‌توان آن‌ها را یک پله بالاتر از سایر گزینه‌های روشنایی در نظر گرفت. این محصولات مزیت‌های دیگر نیز دارند که تمامی آن‌ها کمک می‌کند تا به عنوان ویژگی‌هایی برای نمایش برتری آن نسبت به لامپ‌های کم‌ مصرف نشان داده شود.

چرا باید لامپ ال ای دی بخریم؟

دلایل زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد که اگر به دنبال لامپ‌هایی با عمر طولانی و یا کیفیت بالا‌تر هستید، بهتر است که به دنبال لامپ‌های ال ای دی باشید. در مقایسه با لامپ‌های کم مصرف، ال ای دی‌ها مصرف انرژی کمتری دارند و می‌توان این‌گونه گفت که انرژی مصرفی آن‌ها ۲۵ درصد انرژی مصرفی لامپ‌های کم مصرف است که یکی از مزیت‌های بسیار خوب این‌گونه لامپ‌ها، همین کم مصرف بودن آن‌ها است. مصرف کمتر ال ای دی‌ها به این دلیل است که لامپ‌های کم مصرف معمولی بخشی از انرژی الکتریکی که دریافت می‌کنند را تبدیل به گرما می‌کنند و همین عامل سبب می‌شود که در مقایسه با لامپ‌های ال ای دی، آن‌ها انرژی بیشتری را مصرف کنند. ولی در سمت دیگر، عمر مفید است که تفاوت دیگری را رقم می‌زند. عمر مفید لامپ‌های ال ای دی بیشتر از لامپ‌های کم‌مصرف است و آن‌ها را تبدیل به گزینه بسیار جذاب و متفاوتی می‌کند. لامپ‌های LED سازگار با محیط زیست هستند

جیوه یکی از مواد درخشان ضروری برای لامپ‌های کم مصرف است. با افزایش زمان استفاده، شکاف‌هایی در آب بندی لامپ‌های کم مصرف ایجاد می‌شود و جیوه موجود در آن به هوا تبدیل می‌شود و باعث آلودگی هوا می‌شود. لامپ‌های LED به هیچ وجه چنین مشکلی ندارند و ایمن و سازگار با محیط زیست هستند.

عملکرد لامپ‌های LED

ال‌ ای‌ دی‌ها مانند لامپ‌های رشته‌ای، از لحظه‌ای که آن‌ها را روشن می‌کنید، با روشنایی کاملشان روشن می‌شوند. در مقابل، لامپ‌های کم مصرف بلافاصله روشن می‌شوند، اما اغلب به چند ثانیه نیاز دارند تا گرم شوند و روشنایی کامل خود را نشان دهند. به همین دلیل است که LED‌ها راه حل مناسبی برای روشنایی بخشیدن در فضای باز هستند چون تحت تأثیر دمای سرد قرار نمی‌گیرند. علاوه بر این، آن‌ها با دیمرها و سنسورهای حرکتی نیز به خوبی سازگار هستند. خروجی

خروجی لامپ‌ها بر حسب لومن تعیین می‌شود که اندازه گیری نور مرئی ساطع شده از یک منبع است. به طور خلاصه، لومن‌ها میزان روشنایی اتاق شما را با روشن کردن یک لامپ یا منبع نور مشخص می‌کنند. لامپ‌های کم مصرف؛ لامپ‌هایی با درجه A هستند که 810 لومن از حدود 15 وات را تولید می‌کنند. از سوی دیگر، LED‌ها لامپ‌هایی با درجه A+ هستند و می‌توانند خروجی 850 لومن را حتی با یک لامپ کوچک 9 وات، ارائه دهند.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.