بهزی

جست و جو در بهزی...

راهنمای انتخاب لباس عروس

زمان مطالعه 1 دقیقه

راهنمای انتخاب لباس عروس

انواع مدل های لباس عروس را بشناسید

یکی از مسائلی که عروس خانم ها به آن توجه ندارند نوع و مدل لباس عروس است. هر لباس عروس که طراحی می شود دارای ویژگیهای خاص خود است که تعیین می کند برای چه عروسی مناسب می باشد. برای مثال لباس‌های عروس مدل پری دریایی برای عروس هایی با اندام مشخص زیبا هستند و لباس عروس مدل سیندرلایی برای اندام های ساعت شنی شکل مناسب است. برخی از مدل‌های لباس عروس برای هر نوع اندامی زیبا هستند و برخی دیگر برای فقط اندام های خاصی زیبا بنظر خواهند آمد.

مشخص کنید چه مدلی بیشتر به شما می آید

توجه به اطلاعات کسب شده در مورد انواع مدل های لباس عروس، باید شما با توجه به ویژگیهای ساختاری و فیزیکی خود یعنی قد، وزن، چاقی و لاغری، شکل اندام و همه این ویژگیها تعیین کنید که چه مدل های لباسی برای شما مناسب خواهند بود. برای این منظور حتما باید شناخت بسیار دقیق و جزئی تری از شکل اندام خود داشته باشید. حتی رنگ پوشت شما بر روی انتخاب مدل لباس عروس تاثیر گذار خواهد بود. بنابراین نکته دوم این است که در مورد شکل اندام و ویژگیهای ساختاری بدن خود حتما دقت کنید. اگر اندکی تپل شده اید و می خواهید یکی از مدل های لباس عروی را بپوشید که برای اندام های لاغرتر مناسب هستند باید یک رژیم غذایی درست را در برنامه خود بگنجانید تا در هنگام عروسی دچار استرس و نگرانی نشوید. هر چه اطلاعات شما بالاتر برود انتخاب های شما دقیق تر و استرس و نگرانی شما کمتر خواهد شد.

زمان بندی را رعایت کنید

دقت داشته باشید به هیچ عنوان انتخاب لباس عروس را به یک یا دو هفته مانده به عروسی موکول ننمایید. این کار باعث می شود که فشار زیادی را تحمل کنید. البته اگر برای شما مهم باشد که در رزو عروسی چطور بنظر برسید. ممکن است شما مدل لباس عروس خود را انتخاب کرده باشید اما مزون مورد نظر آن را برای هفته های آینده به عروس دیگری داده باشد.

فرهنگ و عرف جامعه را مورد توجه قرار دهید

قطعا در هر فرهنگی زندگی کنید، مزون های عروس آن منطقه، لباس های عروسی را بیشتر به شما پیشنهاد می دهند که متناسب با عرف و فرهنگ جامعه شما باشد. در ایران قومیت های زیادی وجود دارد که هر کدام فرهنگ خاص خود را دنبال می کنند.اکثر قومیت هایی همچون لرها، بلوچی ها، جنوبی ها، کردها و عرب ها لباس های سنتی خاص خود را در هنگام عروسی مورد استفاده قرار می دهند که بسیار زیبا و شکیل می باشد. بنابراین بخاطر داشته باشید نکاتی که در این مطلب گفته شد، بسیار اجمالی بود و بیشتر برای انتخاب مدل های لباس عروس فارسی که در ایران بسیار رواج دارد مناسب است.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.