بهزی

جست و جو در بهزی...

مهمترین نکاتی که برای شینیون مو باید رعایت شود تا آسیب نبیند چیست ؟

زمان مطالعه 1 دقیقه

مهمترین نکاتی که برای شینیون مو باید رعایت شود تا آسیب نبیند چیست ؟

اگر به مدل های گوناگون شینیون دقت کنید، متوجه می شوید که مدل استانداردی برای شینیون مو وجود ندارد. شینیون مو هنری است که آرایشگران خلاق و خوش ذوق تلاش می کنند تا با استفاده از خلاقیت و مهارت خود و نیز با ترکیب کردن مدل های مختلف شینیون ، مدل های جدید و متنوعی خلق کنند.

به جرات می توان گفت: شینیون مو فردی خلاق، با سلیقه، هنرمند و با حوصله نیاز دارد تا بتواند شینیون های شیک و جذابی خلق کند.آرایش صورت در کنار یک شینیون شیک، زیبا و جذاب می تواند ظاهر بسیار آراسته ای به فرد بدهد.

شینیون مو چیست؟

تغییر حجم و فرم دادن به موی سر ، که با ابزار توسط تکنیک های خاصی انجام می شود را شینیون می گویند. پس از میکاپ و آرایش صورت، شینیون موضوع بسیار مهمی خواهد بود. از جمله عوامل مهم برای زیباتر دیده شدن ، برقراری تعادل بین سر و صورت در نوع شینیون انتخابی است.

ویژگی های شینیون شکیل و زیبا

شینیون صحیح و زیبا شینیونی است که با حداقل سنجاق مو جمع و حالت دار شود. در مورد موهای کم پشت و کوتاه نیز روش های مختلفی از قبیل اضافه کردن مو، استفاده از پروتز و… وجود دارند که آرایشگران برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب از این روش ها استفاده می کنند. استفاده از این روش ها نیازمند تجربه، خلاقیت و حس زیبایی شناسی قوی است.

محصولات فرم دهنده ی مناسب شینیون مو برای رعایت و جلوگیری ان

نکته بعدی استفاده از محصولات فرم دهنده ی مناسب برای شینیون است. انواع این محصولات مانند انواع ژل ها و کرم های مو، اسپری های مو و انواع چسب مو می باشند که در انجام شینیون حرفه ای می توان از آن استفاده کرد.انتخاب این محصولات فرم دهنده، با در نظر گرفتن جنس و حالت موی مشتری و همچنین مدل شینیون انتخابی و در آخر تجربه فردی که شینیون را انجام می دهد می باشد

توجه به مشتری با موهای آسیب‌دیده و ضعیف

اگر موهای ضعیف و آسیب‌ دیده‌ای دارید حتما به شینیون‌ کار این نکته را یادآوری کنید. شینیون کار باید با آگاهی از این موضوع در تنظیم درجه حرارت اتو‌ مو یا سشوار دقت کند و همچنین از سرم دوفاز استفاده نماید؛ تا موی شما آسیب کمتری ببیند. ذکر این نکته ضروری است که در هر شرایطی سلامت موهایتان مهم‌تر از زیبایی آن است. بنابراین نکات بهداشت مو را با دقت انجام دهید.

دقت به خواست مشتری برای شینیون مو

درخواست مشتری، در انتخاب مدل شینیون مورد نظر اهمیت دارد. برای مثال اگر شخصی دوست ندارد که براشینگ موهایش محکم و سفت باشد؛ بهتر آن است که از اسپری های فرم دهنده ی ملایمی که چسبدگی کمتری دارند، استفاده شود. این اسپری ها کمک می کند تا حالت نرمی و لختی موی فرد حفظ شود. معمولاً افراد بسیاری هستند که علاقه دارند تا از این اسپری ها به عنوان حالت دهنده مو استفاده کنند و با آن ها احساس بهتری دارند.

همچنین مدل شنیون انتخاب شده باید با سلیقه و جایگاه اجتماعی فرد تناسب کامل داشته باشد. این نکته از این جنبه اهمیت دارد که تناسب مدل شینیون با شخصیت مشتری، جلوه و احساس بهتری را منتقل می کند.

باز کردن پوش شینیون مو به کمک روغن

معمولاً آرایشگران برای انجام شینیون موها را پوش می دهند، بهتر است برای باز کردن آن از شانه‌هایی با دندانه‌های درشت استفاده کنید؛ این کار کمک می کند تا موی سر شما آسیب کمتری ببیند. حتی بهتر است ابتدا موهایتان را به نرم‌کننده یا روغن‌های طبیعی آغشته کنید، این کار باعث می شود تا باز کردن گره‌های موی پوش داده شده راحت تر و سریع‌تر انجام شود.

شست و شوی مو پس از مهمانی

پس از پایان مهمانی سعی‌کنید هرچه سریع‌تر موهای خود را بشویید تا مواد شیمیایی استفاده شده بر روی سرتان باقی نماند. با توجه به اینکه معمولاً در حین آرایش مو از تافت، کرم و پودر حجم دهنده استفاده می‌شود، بهتر است تا این مواد هرچه زودتر از ریشه‌ی موهای شما زدوده شود؛ در غیر این صورت ممکن است به فولیکول یا حتی ساقه‌ی موهایتان آسیب بزند.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.