بهزی

جست و جو در بهزی...

لباس عروس دانتل چیست و تفاوت دانتل با گیپور

زمان مطالعه 1 دقیقه

لباس عروس دانتل چیست و تفاوت دانتل با گیپور

لباس عروس دانتل چیست؟

پارچه دانتل چیست؟ دانتل نوعی پارچه است که دارای اشکال برجسته روی آن است و شبیه به گیپور می‌باشد. دانتل یکی از پارچه‌های زیبا برای دوخت لباس عروس است که شباهت بسیار زیادی به گیپور دارد. این دو جنس پارچه زیبایی خاص خودشان را دارند اما اغلب با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند. پارچه دانتل و گیپور هر دو از الیاف ابریشم تهیه‌شده‌اند و برای دوخت لباس‌های ظریف مانند لباس عروس، لباس نامزدی و لباس مجلسی زنانه به کار می‌رود.

(dantel)پارچه دانتل

دانتل نوعی پارچه توری با اشکال برجسته است که زیبایی خاص دارد و همچنین بافت آن بسیار ظریف است. دانتل است تارهای ابریشم بر روی زمینه توری بافته می‌شوند. پارچه دانتل دارای سه نوع برجسته، کارشده و کار نشده در بازار به فروش می‌رسد. این پارچه اغلب برای لباس عروس به‌کاربرده می‌شود و زیبایی خیره‌کننده‌ای دارد. قیمت پارچه دانتل بالاتر است گیپور است. یکی از ویژگی‌های پارچه دانتل برای تشخیص دادن زمینه ساده و اشکال برجسته روی آن است.

(guipure)پارچه گیپور

پارچه دانتل دارای الیاف ابریشم و پنبه است و بدون زمینه توری و به‌صورت ضخیم‌تر می‌شود. از پارچه گیپور برای دوخت انواع لباس‌های مجلسی شیک و لباس عروس استفاده می‌شود. این پارچه با آستر در دوخت لباس به کار می‌رود. یکی از ویژگی‌های بارز پارچه گیپور برجسته بودن گل‌ها بدون زمینه توری است.

تفاوت دانتل با گیپور

در پارچه دانتل در بین گل‌های برجسته آن تور بافته‌شده است و این تور را می‌توان دید. البته باید توجه داشته باشید که گیپور نیز دارای گل‌های برجسته است اما با این تفاوت که گل‌های برجسته روی گیپور به‌صورت تک‌تک روی پارچه قرار می‌گیرد و به‌عبارتی‌دیگر گیپور زمینه توری و گل‌های برجسته ندارد و گل‌ها به‌صورت کاملاً مجزا به یکدیگر وصل شده‌اند. همچنین حدود ۹۰% زمینه پارچه دانتل تور است. یکی دیگر از تفاوت دانتل با گیپور قیمت آن است. لباس عروس با پارچه دانتل قیمت بالاتری دارند و پارچه‌های گیپور در مقایسه با دانتل ارزان‌تر است. و دلیل این ارزانی نوع بافت و الیاف پنبه موجود در آن است. برای تشخیص درست دانتل لباس عروس شما می‌توانید تور زمینه را به‌خوبی ببینید درحالی‌که گیپور بدون تور به آستر وصل می‌شود.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.