بهزی

جست و جو در بهزی...

دکوراسیون داخلی سبک کلاسیک

زمان مطالعه 1 دقیقه

دکوراسیون داخلی سبک کلاسیک
دکوراسیون داخلی کلاسیک هیچ وقت از مد خارج نمیشود و همیشه لوکس ،ظریف و فضای سلطنتی را ایجاد میکند. دکوراسیون داخلی کلاسیک بر اساس نظم، تعادل، دقت و ظرافت فراوان است که اصلی ترین ویژگی آن تقارن است

ویژگی های سبک کلاسیک

🟩 نظم، تعادل، تقارن 🟩 سلطنتی و تجمل گرایی (دوران روم و یونان باستان) 🟩 رنگ و متریال طبیعی 🟩 پارچه های طبیعی و زیبا 🟩 دارای تزئینات 🟩 وجود نقطه کانونی
در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک همه ی ویژگی ها از کوچک ترین تا آخرین و اصلی ترین قسمت با جزئیات کاملا دقیق انجام شده ودیده میشود. در طراحی داخلی به سبک کلاسیک عنصر اصلی نقطه کانونی در مرکز اتاق است. برای مثال میتوان گفت شومینه عنصر اصلی اتاق نشمن است. شومینه به طور نمایشی یا حقیقی در طراحی داخلی فضایی گرم به وجود می آورد که باعث نزدیکی و جمع شدن افراد به دور هم میشود. در طراحی داخلی کلاسیک شومینه را با سنگ های طبیعی ،فولاد و با جزئیات دقیق انجام میدهند.

تاثیر و نقش ستون ها در دکوراسیون داخلی کلاسیک

یکی دیگر از ویژگی های طراحی داخلی کلاسیک ستون است که به دوره ی طراحی معماری کلاسیک که برگرفته از یونانیان و رومی ها است. امروزه این ویژگی را با استفاده از خطوط عمودی روی دیوارها و پرده ها در فضای داخلی کلاسیک نشان میدهند و میتوانند این ویژگی را تکرار و تاکید کرد. استفاده از دکور و تزئینات غیر از رعایت جزئیات در طراحی معماری فضا، به اینکه بدانیم فضا به چه سبکی طراحی شده هم کمک میکند. طراحی معماری فضای داخلی به سبک کلاسیک شامل ارتفاع زیاد سقف،ستون های بلند،پرده های سرتاسری نزدیک به هم، آینه ها، گلدان و مجسمه های برنزی و.. است. حذف دوگانگی در طراحی از قوانین این سبک است. این قانون به دکوراسیون داخلی، مبلمان و… هم مربوط میشود.

تزئینات دیوارها در دکوراسیون داخلی کلاسیک

از پارچه های دیواری، پانل های چوبی، کاغذ دیواری با الگوی کلاسیک و گچ بری برای تزئین داخلی از نقاشی هم استفاده میشود. موردی که بسیار در طراحی داخلی این سبک تاثیر دارد استفاده ی محدود از رنگ و متریال است و متریالی که استفاده شده باید کیفیت بالایی داشته باشد مثل پارچه ابریشم، چوب های گران بها و…

رنگ های محبوب و پر استفاده در طراحی داخلی کلاسیک

رنگ هایی که در طراحی داخلی سبک کلاسیک استفاده میشود از طبیعت گرفته شده اند و زیبا و آرامش بخش هستند. رنگ هایی مانند طلایی، بژ، خاکستری، کرم، هلویی، زیتونی،نقره ای،قرمز و همچنین از رنگ های قهوه ای ملایم ، زرد، آبی، سبز و رنگ های خاکستری، صورتی مات، میتوان استفاده کرد. همه رنگ ها باید آرام، ملایم و گرم باشند و حس صلح و آرامش بخش و دنجی را به فضای داخلی دهند. برای استفاده از رنگ سفید در سبک کلاسیک از نوع مات آن استفاده کنید و یا با ترکیب با رنگ های ملایم و گرم مانند شیری رنگ را از خنثی به گرم نزدیک کنید تا فضای گرمتری داشته باشید تا از فضایی خنثی که نزدیک به سبک مدرن و طراحی داخلی مینیمال است فاصله بگیرید.

طراحی و متریال کف و سقف در سبک دکوراسیون کلاسیک

رنگ سقف در طراحی داخلی کلاسیک در تنالیته ی سفید و سایه هایی از رنگ های فیلی،کرم و شیری طراحی میشود. رنگ سقف باید صاف و نرم باشد. گچ کاری سقف از عناصر اجباری در دکوراسیون کلاسیک است و دارای تزئینات با جزئیات زیاد میباشد. حاشیه های سقف، گرد کردن گوشه ها، محل نصب لوسترها، بالای میل پرده ها و… همه باید به درستی تزئین شوند و به چشم آیند. به جای گچ کاری از دکورها با متریال فوم و اندود هم استفاده میکنند. برای کف در سبک کلاسیک از متریال هایی همچون پارکت، لمینت، چوب در انواع و رنگ های مختلف آن استفاده میکنند. در آشپزخانه و سرویس از کاشی ها با طرح دار و یا سنگ های طبیعی استفاده میکنند.

مبلمان در دکوراسیون داخلی کلاسیک

از معیارهای اصلی انتخاب مبل در سبک دکوراسیون کلاسیک خطوط ساده و متقارن هستند. انتخاب مبلمان آنتیک گزینه ی ایده آل برای این سبک است اما در صورت عدم تهیه این سبک از مبلمان میتوان از مبلمان مدرنی که با سبک و ظاهر کلاسیک طراحی شده اند در دکوراسیون استفاده کرد. مبلمان باید ساده باشند و ظرافت در آنها دیده شود. سبک کلاسیک دور از شلوغی است پس با دقت و توجه به جزئیات مبلمانی را انتخاب کنید که برای مدت طولانی بتوانید از آن استفاده کنید و لذت ببرید. در دکوراسیون کلاسیک از مبلمان چوبی با رویه شیشه ای و طرح های انحنا دار استفاده میکنند. مبل هایی که با روکش به رنگ های گرم و قهوه ای که تزئینات گل و یا خطوط طلایی دارند از نمونه های سبک کلاسیک هستند که میتوان از آنها استفاده کرد.

متریال و جنس پارچه استفاده شده در سبک کلاسیک

در فضا با طراحی داخلی کلاسیک از پارچه هایی با جنس پنبه، کتان، مخمل و کرباس استفاده میکنند که بسیار زیبا هستند. کف فضای داخلی کلاسیک از چوب و سنگ است که در کنار رنگ های طبیعی استفاده شده بهترین متریال برای محیط های سبک کلاسیک هستند. برای انتخاب مواد و مصالح در سبک کلاسیک از مصالح طبیعی و با کیفیت مانند سنگ، مرمر و پارکت با کیفیت استفاده میکنند. ایجاد حس شادی و ظرافت در فضا داخلی وظیفه ی دکوراسیون داخلی کلاسیک است.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.