بهزی

جست و جو در بهزی...

آبمیوه گیری؛ معرفی بهترین مدل‌های آن

زمان مطالعه 1 دقیقه

آبمیوه گیری؛ معرفی بهترین مدل‌های آن
یک راهنمای خرید آب میوه گیری اصولی، باید به شما کمک کند که خرید شما راحت‌تر انجام شود و بتوانید چیزی که دنبالش هستید را پیدا کنید

برند آبمیوه گیری:

برخی برندها خیلی ناشناخته هستند و خرید آن‌ها، می‌تواند ریسکی باشد. بهتر است آبمیوه گیری را از برندهایی انتخاب کنید که دیگر محصولاتش را دارید و راضی هستید، یا شخص دیگری از آبمیوه‌گیری آن برند استفاده کرده و راضی است.

موارد استفاده از آبمیوه گیر:

باید به این فکر کنید که چقدر از دستگاه استفاده می‌کنید و معمولا چه چیزهایی را آب می‌گیرید. برخی از مدل‌های آبمیوه گیری برای استفاده از محصول خاصی هستند و محدودیت استفاده دارند. پس پیش از خرید، از این مورد اطمینان حاصل کنید.

گنجایش آبمیوه گیری:

هر دستگاهی گنجایش مشخصی دارد و معمولا با توجه به گنجایششان، ابعادشان هم کوچک و بزرگ می‌شوند. اگر صرفا هوس کرده‌اید و می‌خواهید یک پرتقال آب بگیرید، خرید دستگاهی که ابعاد و گنجایش زیادی دارد، معقول نیست و هزینه‌تان را دور ریخته‌اید. در این مواقع شاید یک آبمیوه گیری دستی هم کارتان را راه بیندازد. اگر مدام میوه یا سبزیجات داخل دستگاه می‌ریزید و آب می‌گیرید، خوب است دستگاهی تهیه کنید که گنجایش خوبی داشته باشد.
آبمیوه گیری جونده

گرفتن آب سبزی‌های برگ دار:

خیلی از آبمیوه‌گیری‌ها مختص گرفتن آب مرکبات هستند و سبزیجات را نمی‌توانند آبگیری کنند. اگر اهل خوراکی‌های سالم و خوردن آب کرفس و آب دیگر سبزیجات هستید، حتما دستگاهی می‌خواهید که بتوانید سبزیجات برگدار را آب بگیرید.

سرعت و توان موتور ابمیوه گیری:

دیگر مورد قابل توجه در راهنمای خرید آبمیوه گیری، سرعت دستگاه است. برخی دستگاه ها در زمانی کوتاه، و برخی طولانی‌تر میوه‌ها را آب می‌گیرند. اگر برایتان مهمان رسیده و می‌خواهید در زمانی کوتاه، آبمیوه زیادی تهیه کنید، باید دستگاهی بگیرید که توان و سرعت بالایی داشته باشد و نیازتان را پاسخ دهد.

انواع آبمیوه گیری

آبمیوه گیری سانتریفیوژ (گریز از مرکز)

ین دستگاه، سریعترین نوع آبمیوه‌گیری است و بین دستگاه‌های خانگی هم طرفداران زیادی دارد چون در زمانی کوتاه، انواع میوه و سبزیجات را آب می‌گیرد. بعد از این‌که میوه و سبزیجات وارد لوله‌ی آبمیوه‌گیری می‌شوند، با تیغه‌ها تماس پیدا می‌کنند و با سرعت ۶۰۰۰-۱۴۰۰۰ دور در دقیقه میوه و سبزی را خرد می‌کنند. آبمیوه‌ای که از این دستگاه خارج می‌شود، دارای ۳۰٪ پوست، دانه یا ساقه‌ی چیزی‌ست که داخل دستگاه ریخته بوده‌اید. مزایا خیلی سریع آبمیوه را آماده می‌کنند. ارزان‌تر از مدل‌های دیگر هستند. فضای کمی را اشغال می کنند.

آب میوه گیری اهرمی

اگر دلتان یک وسیله‌ی برقی نخواهد و بخواهید میوه‌ها را دستی آب بگیرید، مدل اهرمی می‌تواند گزینه مناسبی باشد. این دستگاه مخصوص مرکبات است. برای استفاده، کافی‌ست لیمو، پرتقال یا گریپ فروت را نصف کنید و روی دستگاه قرار دهید. سپس اهرم را پایین بکشید تا به میوه فشار وارد، و آبمیوه شما حاضر شود. اگر مدام آبمیوه می‌گیرید، این وسیله می‌تواند اذیتتان کند چون زحمت دارد. مزایا سروصدا ندارد. فضای کمی را اشغال می‌کند. بدون برق کار می‌کند. پالپ تولید نمی‌کند.
آبمیوه گیری صنعتی

آبمیوه گیری جونده

ظاهر این آبمیوه‌گیرها شبیه به چرخ گوشت است. در این دستگاه‌ها، به محصول فشار وارد می‌شود می‌توانید انواع میوه و سبزی سفت و نرم را خرد کنید و آب بگیرید؛ البته، پیش از کار لازم است پوست میوه را بگیرید و دانه‌های آن را جدا کنید که آخر سر توی آبمیوه نریزد. قدرت این دستگاه‌ها، بین ۴۰-۸۰ دور در دقیقه است و معمولا در رستوران‌ها و آبمیوه فروشی‌ها استفاده می‌شود. مزایا سروصدا کمی دارد. آبمیوه به مدت یک شبانه‌روز تازه می‌ماند. طعم آبمیوه را حفط می‌کند. به‌راحتی تمیز می‌شود.

آبمیوه گیری صنعتی

آبمیوه گیری صنعتی، همانطور که از اسمش مشخص است مناسب مصارف خانگی نیست چون هم ابعاد بزرگی دارد، هم برق زیادی مصرف می‌کند. اینطور دستگاه‌ها، در رستوران‌ها و آبمیوه‌خانه‌ها استفاده می‌شوند. آبمیوه‌گیری‌های صنعتی برای خرد کردن سبزیجات و میوه‌های سفت و نرم استفاده می‌شوند و در زمان کمی، محصول را آماده می‌کنند.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.