بهزی

جست و جو در بهزی...

ضد عفونی و تمیز کردن قفس پرنده

زمان مطالعه 1 دقیقه

ضد عفونی و تمیز کردن قفس پرنده

🦜چگونه قفس پرنده را تمیز کنیم؟🦜

نکته مهم برای تمیز کردن قفس پرنده، برنامه‌ریزی درست است. ایجاد و رعایت یک برنامه درست و کارساز برای تمیز کردن قفس به شما کمک می‌کند تا تمیز کردن را تا حد امکان آسان کنید. تقسیم این فرآیند به کارهای ساده که به‌صورت روزانه، هفتگی و ماهانه تکمیل می‌شوند، نه‌تنها باعث صرفه‌جویی در زمان و انرژی می‌شود، بلکه تضمین می‌کند که پرنده شما همیشه یک قفس تمیز و راحت داشته باشد.

🦜نظافت روزانه قفس پرنده🦜

کف قفس یک کاغذ قرار دهید و کاغذ قفس را تعویض کنید. غذا و سایر زباله‌ها محیطی غیربهداشتی در کف قفس ایجاد می‌کنند. تعویض هرروز کاغذ نیز از مشکل بو جلوگیری می‌کند. روزانه کاسه‌های آب و غذای پرندگان را بردارید و با صابون ظرف‌شویی بشویید. این از رشد باکتری‌هایی که به‌طور بالقوه می‌توانند به حیوان خانگی شما آسیب برسانند، جلوگیری می‌کند. با استفاده از یک پارچه مرطوب یا حوله کاغذی، سطح قفس را ازجمله میله‌ها، تخته‌ها و همه اسباب‌بازی‌ها تمیز کنید. برای از بین بردن کثیفی‌های سرسخت از یک پاک‌کننده مناسب قفس استفاده کنید. فراموش نکنید که هرروز اتاقی را که پرنده در آن قرار دارد تهویه کنید. پرندگان جانورانی حساس به تغییرات دما هستند. مراقب باشید قفس و لوازم جانبی قفس را خیس نگذارید زیرا باعث بیماری پرنده شما می‌شود. حتماً تمام سطوح را کاملاً خشک کنید. مطمئن شوید که هیچ قسمتی از قفس خیس باقی نمی‌ماند.

🦜نظافت هفتگی قفس پرنده🦜

سینی قفس را بشویید. یک سینی زیر قفس پرندگان وجود دارد. حداقل هفته‌ای یک‌بار سینی را بردارید و آن را با یک پارچه مرطوب و تمیزکننده قفس تمیز کنید.
چوب‌ها را تمیز یا تعویض کنید. کثیفی‌ها و زباله‌ها می‌توانند به‌راحتی در نشیمنگاه‌های پرندگان انباشته شوند و زمینه مناسبی برای رشد باکتری‌ها ایجاد کنند.
اسباب‌بازی‌ها را تمیز کنید پرندگان نیز مانند نوزادان از دهان خود برای کشف و بازی با اسباب‌بازی‌های خود استفاده می‌کنند. تمیز کردن اسباب‌بازی‌های او یک‌بار در هفته از سلامت پرنده شما حمایت می‌کند.

🦜نظافت ماهیانه قفس پرنده🦜

برای یک نظافت عمومی، ماهی یک‌بار تمام لوازم جانبی را بردارید و کل قفس را کاملاً تمیز کنید.
در حین تمیز کردن قفس پرنده، از یک برس تمیزکننده موی محکم برای تمیز کردن میله‌ها و پایین قفس استفاده کنید. برای اینکه کثیفی‌ها به‌سختی پاک می‌شوند، یک تمیزکننده قفس حرفه‌ای را امتحان کنید. خشک شدن برخی از نشیمنگاه‌ها، به‌خصوص چوب، ممکن است پس از تمیز کردن مدتی طول بکشد.
در طول فرآیند تمیز کردن قفس پرنده از یک برس سفت استفاده کنید تا کثیفی‌های سرسخت چسبیده به میله قفس را پاک ‌کنید برای تمیز کردن قفس‌های کوچک، چوب‌ها، اسباب‌بازی‌ها، بشقاب‌ها و سینی‌ها را بردارید. سپس با قرار دادن آن در وان، کل قفس را بشویید. به یاد داشته باشید، درست مانند تمیز کردن آکواریوم، تمیز کردن قفس پرندگان بسیار مهم است و اگر به‌طور منظم انجام نشود، می‌تواند بر سلامت پرندگان شما تأثیر منفی بگذارد. فراموش نکنید که پس از تمیز کردن قفس پرندگان، دستان خود را به‌خوبی بشویید.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.