بهزی

جست‌وجو

دیوارهای کاهگلی ضد آب

زمان مطالعه 1 دقیقه

دیوارهای کاهگلی ضد آب

دیوارهای کاهگلی ضد آب مناسب برای باغهای شهری و مکانهای گردشگری

دیوارهای کاهگلی از گذشته‌های دور تا به حالا برای ما فضایی بسیار صمیمی و خاص دارد حتی برای برخی از ما که در خانه‌های پدربزرگ و مادربزرگم هایمان بزرگ شده ایم و همچین چیزهایی را دیده ایم بسیار خاطره انگیز است و صد البته این بناها قدمتی بسیار زیاد در ساختمان سازی و هنرهای ایرانی دارد. برای نمونه یکی از بزرگترین افتخارات ما که خوشبختانه توسط کاهگلهای مصنوعی مرمت و بازسازی شده است سازه بزرگ ارگ بم است. این بنای منحصر به فرد تماماً از خشت گل و کاه است اما چند صد دهه دوام آورده است، این تخصص معماری ایرانی است.

این معماری در سراسر ایران آن زمان رواج داشته است. حتی شما وقتی به باغ ها و خانه های باغی می روید سازه های قدیمی که در آن ها وجود دارند با همین شیوه ساخته شده اند.

حس زیبایی در کوچه پس کوچه های شهر ها و روستاهای جاری است زمانی که زیبایی را با هویت در معماری ایران آمیخته شده است و روزگار با علم و فناوری ترکیب شد و مصالح بوم آورد معیاری مهم و اساسی برای سکونتگاهای در گذشته به وحود آورد .اندیشه گذشتگان برای زیبایی را میتوان امروزه در شهر ها و روستاهای تاریخی مشاهده کرد و این زیبایی بی بدیل را در هویت معماری به جا مانده جسنجو نمود.

دیوارکاهگلی سنتی باغ

یادگار زیبایی و حس خاطره انگیز معماری در فضاهای سنتی است و آرامش دیوار کاهگل سنتی حس رهایی و پویایی را نشان میدهد و بخشی این دیوارها کاهگل قدیمی یک حس مشترک میان مردم فرهنگ دوست ایران که با قرار گرفتن در فضای دیوار کاهگل قدیمی تجلی پیدا خواهد کرد.

دیوار کاهگلی باغ های امروزی نیز می تواند به صورت دیوار کاهگلی با کیفیت با ظاهر دیوار مدرن با ویژگی های دیوار کاهگلی ضد آب باشد و تنها راهکار امروزی دیوار کاهگلی باغ استفاده از محصول دیوار کاهگل نانو است.

دیوارکاهگلی نانو

همان حس و حال و زیبایی دیوار های کاهگلی سنتی را همراه با کیفیت و مقاومت بالا در شرایط جویی به شما اهدا میکند و دیوار کاهگلی ضد آب را میتوان با زیبایی گذشته و ماندگاری بالا در اختیار داشت.

حال رسیدن به دستاورهای جدید در بخش جداره سازی فضا های باغشهری برای احیای هویت و معماری این مسیر را میتوان با دستاورد های پژوهشگر جوان بنیاد ملی نخبگان با عنوان کاهگل نانو کسب کرد .

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.