بهزی

جست‌وجو

نحوه اجرای رنگ کنیتکس در خانه رنگ تهران

زمان مطالعه 1 دقیقه

نحوه اجرای رنگ کنیتکس در خانه رنگ تهران

نحوه اجرای رنگ کنیتکس چطور است؟

1- آماده سازی سطح مورد نظر: سطح باید تمیز و عاری از آلودگی باشه. همچنین ترک ها و شکاف ها باید پوشانده بشه. 2- استفاده از پرایمر آستری: برای پوشش اولیه باید از پرایمر آستری استفاده بشه تا رنگ کنیتکس راحتتر اجرا بشه. 3- ورز دادن: رنگ کنیتکس رو در سطل های بزرگ ریخته و کاملاً ورز میدیم. 4- استفاده از پیستوله: در نهایت با استفاده از پیستوله سطح موردنظر رو رنگ می کنیم.

طرح کنیتکس نمای ساختمان

رنگ کنیتکس یکی از مواد پر کاربرد برای رنگ زدن نمای ساختمان‌ها است که میشه با اون طرح‌های زیبایی رو هم روی ساختمان پیاده کرد.خوبی رنگ کنیتکس اینه که می‌تونه در تمام مناطق جغرافیایی استفاده بشه و به دلیل مقاومت بالایی که در برابر آب و هوا داره، مثل عکس بالا حتی می تونه تمام نمای ساختمان رو هم پوشش بده.نفوذ پذیری رطوبت در رنگ کنیتکس به خاطر وجود پرلیت و رزین سنتیک در ترکیبات اون تقریباً صفره و این رنگ برجسته زیبا می تونه برای سال‌های زیاد روی نمای ساختمان شما باقی بمونه. شما از کنیتکس نمای ساختمان همچنین می‌تونید در نماهای طرح سنگ و چوب هم استفاده کنید. در عکس بالا تمام نمای کار شده از جنس بتن هست و با استفاده از رنگ کنیتکس اکریلیک، طرح سنگ و چوب رو بر روی دیوار خارجی ساختمان اجرا کردند.

طرح‌های کنیتکس دیوار داخلی

حالا می پردازیم به استفاده از کنیتکس در دیوارهای داخلی ساختمان و اتاق ها. بیایید با هم چند تا کار خوب ببینیم تا متوجه بشیم چه طرح هایی می‌شه با این نوع پوشش بر روی دیوار ایجاد کرد

کنیتکس برجسته که از رنگ کنیتکس اکریلیک بر روی اون استفاده شده و در کنارش از غلتک برای ایجاد برجستگی بیشتر بهره بردند. با این نوع رنگ میشه صد‌ها و هزاران بافت مختلف ایجاد کرد که این موضوع با توجه به سلیقه شما و اجرای استادکار انتخاب شده، می‌تونه به انجام برسه.به عنوان مثال این نوع بافت کنیتکس دیگه شباهتی به بافت چرم نداره و بیشتر شبیه سیمان کاری نمای ساختمان‌ها است. این نوع رنگ می تونه هم در نمای داخلی و هم در نمای خارجی مورد استفاده قرار بگیره.یک استاد کار ماهر و خلاق می تونه از ترکیب رنگ کنیتکس و ابزارهای ایجاد طرح خلاقانه، کارهای شگفت انگیزی با این نوع پوشش در یک ساختمان انجام بده.میشه با کنیتکس در حین اجرای کار چنین طرح‌های زیبایی رو هم ایجاد کرد. این طرح برگ‌های در هم تنیده می‌تونه به شکل امواج یا طرح‌های دیگری هم در بیاد. به عنوان مثال این طرح رنگ کنیتکس هم در نمای داخلی و هم در نمای خارجی ساختمان می‌تونه مورد استفاده قرار بگیره و صد البته که زیبایی خاصی هم به ساختمان می بخشه.

توی این کار هم روی رنگ آبی با ترکیب هوشمندانه رنگ و به زیبایی، طرحی خاص ایجاد شده که باعث شده دیوار بسیار خاص و یونیک به نظر بیاد.

چه زمانی برای اجرای رنگ کنیتکس مناسب است؟

در زمان بارندگی نباید در فضای خارج، از رنگ کنیتکس استفاده بشه به دلیل اینکه رطوبت مانع چسبندگی رنگ به سطح میشه و تبله میکنه. همچنین در فصول گرم که درجه هوا بیشتر از 40 درجه و در فصول سرد با دمای زیر صفر درجه استفاده از رنگ کنیتکس پیشنهاد نمیشه.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.