بهزی

جست‌وجو

تعمیر دستگاه بلوک زنی

زمان مطالعه 1 دقیقه

تعمیر دستگاه بلوک زنی

تعمیر دستگاه بلوک زن

امروزه بلوک به عنوان یکی از مصالحی که در ساخت و ساز انواع ساختمان‌ها اعم از تجاری یا مسکونی به کار می‌رود دارای بازار فروش بسیار بالایی می‌باشد. این گونه مصالح را می‌توان از کارگاه‌هایی که به تولید بلوک و انواع دیگر مصالح ساختمانی می‌پردازند تهیه کرد. کارگاه‌های تولید مصالحی هم‌چون بلوک برای تولید مصالح خود نیاز به دستگاه‌ بلوک زنی دارند. این دستگاه‌ها در انواع مختلفی هم‌چون دستی، اتومات، هیدرولیک و یا نیمه هیدرولیک در بازار وجود دارند. کارگاه‌های بلوک زنی با توجه به بودجه خود و نیازی که به این دستگاه‌ها دارند اقدام به خرید دستگاه بلوک زن نموده و کار خود را با دستگاه و مصالح شروع می‌کنند. به دلایلی مختلف یک دستگاه بلوک زن ممکن است در طول کار به مشکلات فنی مواجه شود. اولین موردی که ممکن است شما را به عنوان یک دارنده کارگاه بلوک‌زنی با مشکل مواجه کند این است که دستگاه تهیه شده از شرکت معتبری خریداری نشده باشد. متاسفانه امروزه و در بازار ایران انواعی از دستگاه‌های بلوک زن با قیمت ارزان و با کیفیت بسیار پایین وارد بازار شده‌اند که افراد به دلیل تبلیغات و قیمت پایین اقدام به خرید آن‌ها می‌نمایند. در این رابطه باید توجه داشت که خرید این گونه محصولات در نهایت کارگاه و شخص خریدار را متحمل ضرر و زیان‌های ناشی از خرید نامناسب خواهد کرد. به دلیل نامناسب‌بودن قطعات و گارانتی نشدن دستگاه از سمت هیچ شرکتی، باید دانست که این دستگاه پس از مدتی با دچار استهلاک شدن یا به دلایلی فنی نیازمند تعویض و یا تعمیرات اساسی خواهد شد. اما این موضوع فقط یکی از دلایلی است که ممکن است دستگاه بلوک‌زنی را به مشکل مواجه کند. اگر شما با یک دستگاه بلوک زن مناسب کار خود را شروع کرده‌اید و یا آن را از یک کارخانه و شرکت معتبر خریداری نموده‌اید در صورتی که دستگاه بلوک زن با مشکل مواجه شود می‌توان انتظار داشت که در صورت تضمین محصول برای مدتی مشخص شرکت ارائه دهنده برطرف‌کننده مشکل دستگاه باشد.

مشکلات احتمالی یک دستگاه بلوک زن

درخرید محصولات و ماشین‌آلات صنعتی و ساختمانی بهترین اقدام خرید محصولاتی مناسب و با کیفیت از یک شرکت نامی و دارای سابقه‌ای بالا در عرضه محصولات خود می‌باشد. در این صورت با مواجه شدن با مشکلاتی در کار با دستگاه می‌توانید با تماس و یا مراجعه به شرکت و استفاده از کارشناسان و نیروی کار متخصص و خبره نسبت به تعمیر دستگاه اقدام نمایید. دلایل متفاوتی برای ایراد درکار با یک دستگاه بلوک زن وجود دارد. این دلایل ممکن است به دلایلی هم چون ضربه به دستگاه ،کالیبره نشدن درست دستگاه و یا مشکلات فنی در طی کار با دستگاه باشد.

رجوع به تولیدکننده جهت رفع خرابی دستگاه بلوک زنی

با توجه به اینکه دستگاه بلوک‌زن شما از نوع دستی و یا اتومات یا هیدرولیک است ممکن است دارای نقص‌هایی متفاوت باشد. شرکت افراز بتن سرمد با یک سابقه‌ی سی ساله در عرصه تولید و ارائه انواع ماشین‌آلات ساختمانی و صنعتی آمادگی ارائه انواع دستگاه بلوک زن با توجه به نیاز شما را خواهد داشت. با خرید دستگاه بلوک‌زن از کارخانه بتن ماشین صفاهان می‌توانید این اطمینان را داشته باشد که با کیفیت‌ترین و به روز‌ترین دستگاه‌های بلوک زنی را تهیه کرده‌اید. در صورت بروز مشکل در کار با دستگاه و یا به دلایلی مانند مشکلات فنی می‌توانید از کادر حرفه‌ای مجرب و متخصص شرکت افراز بتن سرمد برای رفع مشکل و تعمیر دستگاه بلوک‌زنی خود استفاده کنید. آنچه مشخص است این است که در صورت استفاده درست و اصولی از دستگاه و شرایط نگهداری استاندارد از آن و کارآیی دستگاه با توجه به توصیه‌های کاتالوگی آن با مشکل رو به رو شدن دستگاه به ندرت اتفاق خواهد افتاد. یعنی آنچه عمر و کار آیی یک دستگاه بلوک زن را مشخص می‌کند یک برند مطمئن از دستگاه خریداری شده، شرایط نگهداری مطلوب و استفاده از آن توسط نیروی آموزش دیده می‌باشد. در صورت خرید از شرکت بتن افراز و استفاده از دستگاه بلوک زن اگر با دارای نقص فنی شود و دستگاه شما پس از مدتی با مشکل مواجه شود می‌توانید با اطمینان خاطر از صحت و سلامت دستگاه با توصیه متخصصان شرکت اقدام به تعمیر دستگاه نمایید و یا آن را برای تعمیر و برطرف شدن عیب کار به شرکت بسپارید.

تعمیرات دستگاه بلوک زن

ماشین آلات بلوک زنی در کشور های توسعه یافته و در حال توسعه به دلیل سرعت بالای تولید و تیراژ بالا و همچنین دقت در تولید بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این در حالی است که با توجه به کاربرد بالای دستگاه بلوک زنی، سرویس و نگهداری این دستگاه در عملکرد آن بسیار حائز اهمیت است زیرا این دستگاه معمولا در بدترین شرایط آب و هوایی و در معرض شن و ماسه، ریز گرد و غبار کار می کند. فامکو با بهره گیری از نیروی متخصص و کارشناسان خود جهت رضایت مشتریان ، آماده ارائه خدمات در خصوص تعمیرات ماشین آلات سختمانی و انواع برند های دستگاه بلوک زن موجود در بازار می باشد. اولویت اصلی واحد تعمیرات فامکو ارائه بهترین مشاوره و سرعت در ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز می باشد.

ایرادات دستگاه بلوک زن

چرا دستگاه بلوک زن نمی تواند پیشروی یا عقب نشینی کند؟

روشن بودن چراغ نشانگر دریچه معکوس الکترومغناطیسی که فیدر را کنترل می کند.

لوله روغن تحت فشار است و گیج فشار نشان می دهد که فشار وجود دارد، اما فیدر نمی تواند حرکت کند، مشکل چیست؟

انسداد توسط ذرات خارجی

عیب یابی: در این حالت حرکت فیدر را با دقت مشاهده کنید. اگر جسم خارجی وجود دارد، قبل از حرکت دادن فیدر، آن را به صورت دستی پاک کنید.

پیستون سیلندر تغذیه روغن آسیب دیده یا میله پیستون شکسته و سیلندر روغن فرسوده شده است.

عیب یابی: مخزن روغن موتور را برای تعمیر خارج کنید یا مخزن روغن را تعویض کنید.

عدم شکل گیری بتن با مقاومت بالا و شکستن پس از تولید

مشکل تشکیل بلوک سیمانی، اول از همه، در فرآیند اختلاط بلوک است که ناشی از رطوبت بیش از حد است. در فرآیند تولید بلوک محتوای آب بیش از حد باعث می شود که سختی ماده اولیه پاسخگوی نیازها نباشد، بنابراین منجر به شکستن بلوک پس از شکل گیری و تولید شود.

از دیگر دلایل عدم شکل گیری بلوک بتنی با مقاومت و شکنندگی پایین می توان به تغییر در زمان پرس و فشرده سازی بلوک اشاره کرد. مدت زمان رایج فشرده سازی معمولا 25 ثانیه می باشد که کم بودن زمان فشرده سازی بلوک می تواند تاثیر به سزایی در این وقوع این مشکل داشته باشد.

مشکلات موجود در سیستم الکتریکی دستگاه بلوک زن

نقش کلیدی سیستم هیدرولیک در خط تولید بلوک بتنی کنترل حرکت بالابر و پرس است. برای عملکرد پایدار سیستم و افزایش عمر تجهیزات، باید از اصول اولیه پیروی کنید. از روغن های آلوده به آب استفاده نکنید: اگر روغن هیدرولیک توسط آب زیادی آلوده شود، به سرعت اکسید می شود و بسیاری از ویژگی های اولیه مانند روان کنندگی، ضد خوردگی، ظرفیت ضد زنگ و غیره را از دست می دهد. روغن را در صورت از بین رفتن ویسکوزیته تعویض کنید: پس از مدت طولانی، روغن می تواند خواص خود را از دست دهد. و بر ظرفیت روانکاری تأثیر گذارد. بنابراین باید روغن را تعویض کنید. زمان تعویض روغن بستگی به زمان کار دستگاه و کیفیت روغن هیدرولیک دارد. اجازه ندهید روغن کثیف شود: روغن هیدرولیک آلوده به گرد و غبار، سنگ ریزه است که به آب بندی، سیلندرها، پمپ ها آسیب می رساند. به طور معمول، ذرات شن و کثیفی که وارد روغن می شوند به دلیل بی احتیاطی شما در هنگام تمیز کردن و نگهداری است. بنابراین، هنگام تمیز کردن سیستم هیدرولیک، باید بسیار مراقب باشید.

سرویس و نکهداری دستگاه بلوک زن

بررسی روتین

قبل ازشروع به کار از محکم بودن بست های ماشین آلات بلوک سازی اطمینان حاصل کنید و قطعاتی که نیاز به روغن کاری دارند باید بر اساس الزامات روغن کاری شوند.

بازرسی منظم

سیستم های کنترل مکانیکی و کلیدهای محدود کننده را بررسی کنید و از عملکرد اجزای کنترل مطابق با نیاز اطمینان حاصل کنید.

مطالعه دفترچه راهنما

قبل از راه اندازی تجهیزات، مجدداً همه قطعات، تنظیمات برنامه و غیره را بررسی کنید. از دستگاه مطابق رویه های عملیاتی استفاده کنید و در صورت بروز مشکل حین کار، فورا دستگاه را خاموش کنید. تمیز کاری دستگاه بعد از اتمام کار بسیار ضروری می باشد.

نگهداری در دمای پایین و بالا

استفاده از دستگاه بلوک زنی و تولید در زمستان و تابستان، در دماهای متفاوت یکسان نمی باشد. آب و هوا در عملکرد دستگاه بسیار تاثیر گذار است. معمولا از آب در روند تولید بتن استفاده می شود که در دماهای پایین احتمال یخ زدن وجود خواهد داشت. برای جلوگیری از این مشکل می توان از ضد یخ استفاده کرد. دمای پایین همچنین می تواند بر روان کننده ها نیز تاثیر بگذارد از این رو می توان از ضد یخ در روان کننده ها نیز استفاده کرد.

بررسی ماهانه

موتور، سیم کشی و قطعات را هر ماه مورد بررسی قرار دهید و از شل نبودن اتصالات و وضعیت کنتاکتور اطمینان حاصل کنید. برای جلوگیری از افت فاز یا اتصال کوتاه و کوتاه شدن عمر موتور، تجمع کربن و گرد و غبار روی کنتاکت را به موقع تمیز کنید.

لازم به ذکر می باشد که روغن هیدرولیک باید هر 3 تا 5 ماه یکبار تعویض شود.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.