بهزی

جست‌وجو

مخازن استیل

زمان مطالعه 1 دقیقه

مخازن استیل

مخزن استیل یکی از مهم‌ترین عناصر در خط تولید صنایع بهداشتی، غذایی و حساس محسوب می‌شود.مخازن استنلس استیل برخلاف فولادهای معمولی همچون ورق سیاه (ST-۳۷ or ST-۵۲) مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی از خود نشان می‌دهد که این مشخصه سبب شده که برای نگهداری و عمل آوری سیالات در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

🔹 مخازن استیل در چه صنایعی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

تولید صنایع غذایی تولید محصولات لبنی تولید عرقیات گیاهی صنایع داروسازی صنایع شیمیایی صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

🔹مهم‌ترین کاربردهای مخزن استیل در کارخانه‌های صنعتی

مخازن استیل از مهم‌ترین عوامل و تجهیزات برای طراحی و ساخت خطوط مختلف صنایع غذایی و بهداشتی می‌باشند که به دلیل مقاومت بسیار بالایی که در برابر زنگ‌زدگی دارند برای نگهداری و عمل آوری سیالات در صنایع مختلف غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از جمله این صنایع می‌توان به خط تولید لبنیات، خط تولید روغن، خط تولید صنایع آرایشی بهداشتی و … اشاره کرد. همچنین از مخزن استیل در زمینهٔ ذخیره‌سازی روغن خوراکی، آب و نوشیدنی، اسید و مواد شیمیایی، آب پنیر و … نیز استفاده می‌شود.

🔹 انواع مخزن استیل

مخازن استیل شامل انواع مختلفی (مانند مخازن تک جداره، دو جداره، سه جداره، حمل و …) می‌باشند که هر کدام از این مخازن با توجه به ویژگی‌های خاص خود در بخش‌های مختلف صنایع غذایی استفاده می‌شوند. 🔹 کاربرد مخازن استیل دوجداره و سه جداره از آنجایی که در بسیاری از موارد لازم است محتوای مخزن در دمای ثابتی نگهداری شود و با محیط مجاور نیز ارتباطی نداشته باشند از مخازن دوجداره در صنایع مختلف استفاده می‌شود. علاوه بر این، در مواردی لازم است محتوای مخزن در معرض عملیات حرارتی (سرمایش یا گرمایش) قرار گیرد. در چنین مواردی جداره سوم با کمک آب سرد و بخار امکان بالا یا پایین آوردن دما را فراهم می‌کند. 🔹 شکل ظاهری مخزن استیل مخازن گوناگون می‌توانند برحسب نقش فرآیندی که عهده‌دار هستند، به شکل‌های گوناگون ساخته شوند. برای مثال مخازن کروی و یا مخازن استوانه‌ای با عدسی‌های محدب برای فرآیندهای تحت‌فشار کاربرد دارند و یا از مخازن استوانه‌ای با عدسی‌های تخت غالباً برای نگهداری محصولات و یا خوراکی استفاده می‌شود. همچنین با توجه به شرایطی از جمله حجم مخزن، مخازن را می‌توان با پایه یا گوشواره ساخت. مخازن بزرگ معمولاً بدون پایه بوده و بر روی فنداسیون خاص نصب می‌شوند.

شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.