بهزی

جست‌وجو

طرح کابینت آشپزخانه

تزئینات داخلی ساختمان

زمان مطالعه 1 دقیقه

طرح کابینت آشپزخانه
طرح کابینت آشپزخانه چیست؟ هر کدام از کابینت هایی که در بازار به فروش می رسند دارای مدل و طرحی به خصوص هستند. طرح کابینت آن چیزی است که سبب ساخت کابینت با مدلی منحصر به فرد می شود. دنیای طرح کابینت ها به حدی متنوع است که اگر بخواهید تمام مدل ها را بررسی کنید باید روزهای بسیاری را صرف انجام این کار نمایید. بعضی از طرح های کابینت با اینکه بسیار جذاب و کاربردی هستند اما در یک آشپزخانه چندان جالب توجه نیستند. این موضوع به این دلیل است که طرح کابینت باید بر اساس مواردی مانند متراژ آشپزخانه طراحی گردد. اگر به این موضوع توجه نشود، بهره وری لازم از فضا انجام نشده و ممکن است یک طرح کابینت بسیار زیبا در فضایی قرار گیرد که برای آن مناسب نیست.

انواع طرح کابینت آشپزخانه

طرح کابینت انواع و اقسام بسیار متنوعی دارد اما ما در این مطلب مجالی برای بررسی همه این طرح ها نداریم. به همین دلیل در این بخش پرطرفدارترین طرح ها را بررسی کرده و آگاهی شما را در این زمینه افزایش می دهیم. ۱- کابینت بدون دستگیره هر اندازه که پیش می رویم همه چیز به سمت مدرن بودن پیش می رود. برای کابینت نیز همینطور است و دنیای کابینت ها در این روزها مدرن تر از پیش می باشد. کابینت های معمولی همگی دستگیره دارند و تنها تفاوتشان در فرم دستگیره و رنگ و مدل آن است. این در حالی است که اخیرا کابینت های بدون دستگیره بسیار رایج شده اند. این کابینت ها دارای سطحی کاملا یکپارچه می باشند و هیچ عنصر اضافه ای بر روی درب کابینت دیده نمی شود. این کابینت ها دارای مگنت می باشند و به کمک مگنت باز و بسته می گردند. بدین شکل هم کابینت ها منظم تر هستند و هم فضای آشپزخانه یکپارچه تر از قبل دیده می شود. ۲- کابینت ترکیبی دو رنگ کابینت های یکرنگ محیط شیکی را در آشپزخانه ایجاد می کنند و فضا را کاملا یکنواخت و یکپارچه نشان می دهند. ولی گاهی اوقات این یکدست و یکنواخت بودن باعث دلزدگی ساکنین شده و آنها را خسته می کند. در چنین شرایطی باید کابینت ها به صورت ترکیبی از دو رنگ ساخته شوند‌ . طرح کابینت آشپزخانه می تواند به صورت ترکیب دو رنگ باشد تا هم خنثی بودن یک رنگ کاهش پیدا کند و هم بر زیبایی کابینت و فضا بیفزاید. بدین شکل دیگر از خستگی و دلزدگی خبری نیست و شور و هیجان از بین رفته به آشپزخانه برگردانده می شود. برای ترکیب رنگ ها باید از دو رنگی در کنار هم استفاده کنید که بیشترین همخوانی را با هم دارند. مثلا ترکیب دو رنگ مانند سفید و مشکی، بسیار هوشمندانه و جالب توجه می باشد. اگر دو رنگ ترکیبی با هم ست نشوند، به سرعت از انتخاب خود پشیمان می شوید. ۳- کابینت طرح چوب چوب طبیعی یکی از رایج ترین مواد اولیه برای ساخت کابینت می باشد که از دیرباز مورد توجه بشر بوده است. فرآیند تهیه و پردازش چوب طبیعی برای ساخت کابینت بسیار زمانبر و طولانی است و به همین دلیل هزینه این نوع کابینت بالا می باشد. برای رفع مشکل گران بودن این کابینت ها تولید کنندگان کابینت هایی را تولید می کنند که فقط طرح چوب دارند و در واقع در ساخت آنها از چوب طبیعی استفاده نشده است. از نظر زیبایی و ویژگی های ظاهری، این نوع کابینت شباهت بسیار زیادی به چوب طبیعی دارند و تشخیص آن برای افراد معمولی تا پیش از لمس کابینت، امکان پذیر نیست. کابینت طرح چوب یادآور طبیعت است و به محیط آشپزخانه حس طراوت، تازگی و شادابی می دهد. می توان کابینت طرح چوب را در طیف های تیره و روشن انتخاب نمود. توجه داشته باشید که طیف های روشن برای آشپرخانه های کوچک و طیف های تیره تر برای آشپزخانه های بزرگ مناسب می باشد. ۴- کابینت های گلاس کابینت های گلاس یکی دیگر از نمونه طرح کابینت آشپزخانه می باشد. این کابینت از ام دی اف ساخته شده است. در واقع این کابینت نیز از مغزی ام دی اف ساخته شده و سپس بر روی آن روکش های گلاس پردازش شده است. های گلاس برای کسانی مناسب است که می خواهند در عین سادگی آشپزخانه ای شیک و لوکس داشته باشند. سطح های گلاس براقی و درخشندگی خاصی دارد و به همین دلیل محیط آشپزخانه بر اثر انعکاس نور بزرگتر از اندازه واقعی دیده می شود‌. این موضوع می تواند انتخابی هوشمندانه برای آشپزخانه های کوچک باشد تا طرح کابینت های گلاس را برای خود انتخاب کنند.
۵- کابینت روکش چوب همانطور که در بخش های قبلی نیز اشاره کردیم، کابینت چوب طبیعی که تحت عنوان کابینت تمام چوب نیز معرفی می گردد مراحل تولید دشواری دارد. این موضوع سبب افزایش قیمت کابینت شده و خرید کابینت تمام چوب برای تمام افراد امکان پذیر نیست. به همین دلیل تولید کنندگان کابینت روکش چوب را به بازار عرضه نمودند. این کابینت معمولا از مغزی ام دی اف ساخته می شود و بر روی آن یک روکش از چوب طبیعی مانند گردو می کشند. بدین شکل کابینت از نظر ظاهری کاملا طبیعی و جذاب است اما در اصل از چوب طبیعی ساخته نشده است. ۶- کابینت ممبران طرح کابینت آشپزخانه می تواند به صورت ممبران باشد. این نوع کابینت دارای سطحی کار شده است و به همین دلیل در دکوراسیون آشپزخانه جلب توجه می کند. کابینت ممبران با روکش پی وی سی طراحی می شود و به همین دلیل به آن کابینت وکیوم نیز می گویند. ممبران از تنوع بسیاری برخوردار است و به همین دلیل مشتریان از آن استقبال می کنند. این کابینت جذاب قابلیت سفارشی سازی خوبی دارد و تمامی سلیقه ها را تحت پوشش قرار می دهد. کابینت ممبران قابلیت همخوانی خوبی با انواع دکوراسیون دارد و به همین دلیل می توان بدون هیچ نگرانی از آن استفاده کرد.
شما اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می‌دهید.